Android 13 nasıl olacak? İşte ortaya çıkan bilgiler

0

Milyonlarca kullanıcının yeni işletim sistemi olacak işletim sistemi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devem ediyor. Aylar önce Android 13’ün ‘tiramisu’ olarak adlandırılacağı iddia edilmişti. Adı dışında hangi özelliklere de sahip olacağı hakkında yeni bilgiler sızdırılıyor. Yeniliklerle dikkat çekmesi beklenen Android 13 hakkında bildiklerimizi bu haberde toparladık:

Android 13 hakkında bildiklerimiz

Android telefonlara yepyeni özellikler kazandıran Android 12 daha gündemdeyken, Android 13’ün nasıl olacağı konuşulmaya başlandı. Ortaya çıkan detaylara göre Android 13’te Bluetooth LE Audio desteği tam olarak sunulacak. Bu da elbette daha iyi bir ses deneyimi anlamına gelecek. Daha düşük güç tüketimi sunan bu özellik aynı zamanda kablosuz cihazlar bağlandığında bağlantı sorunu yaşanmasının da önüne geçiyor.

Android kullanıcıları

Android 13’ün bu yeni özelliği sayesinde kablosuz kulaklıklar ve kablosuz hoparlörler tarafında kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunulması bekleniyor. Yabancı basında ‘Panlingual’ olarak adlandırılan başka bir destekte ise dil bariyeri üstündeki sorun kalkacak. Android 13 kullanıcıları için sunulacak özellik farklı dil seçeneklerinin belirlenmesine olanak sağlayacak.

AndroidPolice tarafından keşfedilen Panlingual desteğini temelde şu şekilde açıklamak mümkün: Örneğin, bir Android kullanıcısı, WhatsApp ve Messenger gibi mesajlaşma uygulamalarını kullandığı sırada İspanyolca’yı varsayılan dil olarak seçebilecekken, telefonun sistem kullanıcı arayüzünü ve diğer uygulamaları varsayılan olarak İngilizce ya da istediği başka bir dilde ayarlayabilecek. Bu ise oldukça önemli bir özellik.

Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini alacak tüm modeller!

Cevap bırakın