Android 12’nin “monet” renk teması diğer üreticiler tarafından da kullanılabilir

0

Yeni bir detay bilgiye göre Android 12’nin “monet” adı verilen renk teması diğer üreticiler tarafından da kullanılabilir durumda. İşte konuya ilişkin ilk detaylar…

Mobil dünyanın gözü yepyeni Android işletim sisteminde. Her yıl güncellenen bu büyük işletim sistemi, her ne kadar eleştirilecek bolca konu barındırma geleneğinden sapmasa da heyecan dolu yeniliklere sahne olmaya ve kullanıcıların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bu noktada Android 12 ile gelecek özelliklerden birine ilişkin ilginç bir detay ortaya çıktı.

Android 12 ile birlikte, “Material Design”ın Android 5.0 Marshmallow ile tanıtılmasından bu yana görülen en önemli kullanıcı arayüzü değişikliği geliyor.

“Material You” olarak adlandırılan Android 12’nin yeni değişiklikleri, renk şemasının kullanıcının duvar kağıdındaki renklere göre uyarlanabildiği dinamik bir kullanıcı arayüzü içeriyor. Bunun iyi göründüğünü düşünebilirsiniz, haksız da sayılmazsınız, zira kamuoyuna yansıyan ilk görsel örnekler oldukça etkileyici.

Sürpriz gelişme

“Monet” kod adına sahip bu tema motorunun, XDA-Developers’a göre Android 12.1 için bir API haline gelebileceğini gösteren kanıtlar var. Bu da, diğer üreticilerin Android 12.1 için aygıt yazılımlarını güncelledikten sonra tema motorunu kullanabilecek olması anlamına geliyor. Bunun son derece ilginç olacağına şüphe yok.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın