Android 12 tabanlı One UI 4.0 hakkında yeni gelişme!

0

Google, geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü Android 12 beta sürümünü tüm hızıyla kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Şu anda Pixel ve bazı üçüncü taraf modeller için desteklenen bu sürüm, yakında Samsung telefonlar içinde piyasya sürülecek.

Eylül ayında yayınlanması beklenen Android 12 kararlı sürümüe doğru ilerlerken, Samsung’un yeni arayüzü One UI 4.0 ve Android 12 beta sürümleri hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Android 12 tabanlı One UI 4.0 çıkış yapmak üzere

Bu haftanın başlarında Samsung cihazları için One UI 4.0’ın sinyallerini veren bazı bilgiler sızdırıldı. Buna ek olarak Koreli üretici Galaxy Store mağazasında ”One Hand Operation +” uygulamasına Android 12 desteğini ekleyerek iddiaları destekledi.

Şimdi ise güvenilir kaynaklardan Sammobile, Good Lock Labs’ın da yeni bir güncelleme aldığını belirtti. Yine yukarıda belirttiğimiz One Hand Operation + gibi bu uygulama da Android 12 ile uyumlu hale getirildi.

Samsung, Galaxy cihazları için One UI 4.0’ın tam olarak ne zaman çıkacağını açıklamadı. Ancak öne çıkan tüm sızıntılar ve Koreli şirketin geçmiş yıllarda yaptığı stratejilere göre yeni sürüm, önümüzdeki ay beta olarak kullanıcılara sunulmaya başlayacak. Samsung kullanıcıları Eylül ayının ortası ya da sonlarında Android 12 ve One UI 4.0’ın ilk beta sürümlerini alacaktır diye tahmin ediyoruz.

 

Cevap bırakın