Android 12/One UI 4.0’ı alacak ilk Samsung modeller belli oldu!

0

Samsung, yeni arayüzü One UI 3.1.1′in testlerine kısa süre önce başladığını duyurdu. Henüz bu arayüz geliştirme aşamasındayken şimdi de One UI 4.0‘ın testlerine başlanacağı açıklandı.

Bildiğiniz üzere Google, geçtiğimiz aylarda Android 12 Beta güncellemesini üçüncü taraf Android üreticileri içinde piyasaya sürdü. Halihazırda pek çok üretici bu işletim sistemini akıllı telefonlarda test ederken, şimdi ise bu gruba Samsung’un da katılacağı belirtildi.

Samsung, Android 12 tabanlı One UI 4.0 testlerine başlıyor

Güney Koreli üretici paylaştığı bir afişte; Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra içinde yakında One UI 4.0 testlerine başlayacağını duyurdu. Bu bağlamda yukarıda bahsi geçen üç model, Android 12 güncellemesine ulaşan ilk şanslı grup olacak.

Son yıllarda Samsung’un güncelleme konusunda iyi bir ivme yakaladığını söyleyebiliriz. Özellikle aylık güvenlik güncellemelerinde Google’ı bile geçmeyi başaran üretici, görünüşe bakılırsa One UI 4’ü de beklenen tarihten erken piyasaya sürecek.

Hatırlarsınız Samsung, bir önceki arayüz güncellemesi One UI 3.0 Beta testlerine geçen yıl Eylül ayında başlamıştı. Güncelleme o zamanlar ilk olarak Galaxy S20 serisi üzerinde test edildi. Ancak Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesi kullanıcılara geçen yıla göre iki ay daha erken ulaşacak. Şirket önümüzdeki günlerde beta güncellemelerini S21 serisi için piyasaya sürecek.

Cevap bırakın