Android 11, kullanıcıyı yanlış hizalama konusunda uyaracak

0

Google, geçtiğimiz günlerde Android 11 geliştirici önizleme sürümünü yayınladı. Bununla birlikte geliştiricilere açılan yeni işletim sisteminin bazı özellikleri de gün yüzüne çıktı. Hizalama hatasında ortaya çıkan uyarı da bu özelliklerden biri. Android 11, telefonun kablosuz şarj pedine yanlış yerleştirilmesi durumunda kullanıcıyı uyaracak.

Android 11 kablosuz şarj için uyarı yapacak

Reddit‘te ortaya çıkan bir paylaşıma göre, Android 11’e gelen yeni özellikle birlikte kullanıcılar, akıllı telefonlarını kablosuz şarj pedine düzgün bir şekilde hizalayarak yerleştirmezse bir uyarı alacaklar. Bu durumda kullanıcının karşısına ‘Telefonu kablosuz olarak şarj etmek için yeniden hizala’ ifadesi çıkacak ve kullanıcının telefonu yeniden hizalaması gerekecek.

Söz konusu özellik geliştirici önizleme sürümü yüklü bir Google Pixel 4 XL modelinde ortaya çıktı. Ancak, aynı işletim sistemini çalıştıran bir Pixel 3 XL’ın bu uyarıyı vermediği de belirtildi.

Yeni özelliğin nasıl çalıştığına dair bazı tahminler de ortaya atıldı. 9to5Google’a göre pil, olması gerekenden daha düşük hızda kablosuz şarj oluyorsa, cihaz bunun doğru hizalanmamasından kaynaklı olduğunu düşünüyor. Tabii, kablosuz şarj destekli bir telefon yanlış yerleştirilmiş olsa bile batarya az da olsa dolmaya devam edebiliyor. Şimdilik sınırlı sayıda özellikleri ortaya çıkan yeni işletim sisteminin tüm detaylarını Google I/O 2020 etkinliğinde izleyeceğiz.

Cevap bırakın