Android 11 güncellemesi iki telefon için daha geldi

0

Android 11 güncellemesi telefonlara ulaşmaya devam ediyor. LG Velvet 5G ve Xiaomi Mi A3 modelleri için kararlı güncelleme sürümüne kavuşan kullanıcıları neler karşılıyor? Biliyorsunuz Android 11 uzun bir süredir yavaş yavaş telefonlara dağıtılıyordu. Android tarafta yüzlerce model olduğu için güncellemenin bu kadar yavaş geldiğini söylemek mümkün.

Android 11 güncellemesi iki modele daha geldi

Hatırlatmak gerekirse LG, geçen ay Velvet 5G modeli için Android 11 beta sürümünü yayımlamıştı. Şirketin kararlı güncellemesi ise daha yeni sunuldu. Güncellemeyi indirmek isteyen kullanıcılar telefonlarında 2.2 GB’lık yer açması gerekiyor.

Güney Kore’de dağıtımına başlanan sürüm için neler getirdiğine yönelik detaylara sahip değiliz ancak, bazı sorunlar yaşanıyordu. Bu noktada yeni sürümle birlikte kullanıcıların yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılacak gibi duruyor.

Xiaomi Mi A3
Xiaomi Mi A3

Bir diğer taraftan Xiaomi Mi A3 telefonu için Android 11 kararlı sürümü geldi. Bu modelin kullanıcıları ise Android sürümleriyle ilgili oldukça büyük sorunlarla karşılaşmışlardı.

Yaşanan sorunları aşmak için Xiaomi destek vereceğini ve telefonları değiştireceğini bile söylemişti. Bunun ardından nihayet Android 11 Mi A3 kullanıcıları için geldi. Android güvenlik yamalarına ek olarak ekran kaydı alma özelliği gibi işlevsel özellikler geri getiriliyor.

Cevap bırakın