Android 10 Yayınlanma Tarihi Açıklandı

0

Android 10 çıkış tarihi iki farklı müşteri temsilcisi ile yapılan görülme sonrası 3 Eylül olarak duyuruldu. İşte detaylar…

Google tarafından Android 10’un yayınlanacağı tarih açıklandı. Google tarafından geliştirilen mobil işletim sisteminin 10. sürümü resmi olarak açıklanması ile birlikte heyecanlı bir bekleyiş de başlamış oldu. Geçtiğimiz günlerde yeni versiyonun adının Android 10 olacağı ve artık bundan sonraki tüm versiyonlarda tatlı isimlerinin kullanılmayacağı resmi olarak duyurulmuştu. Şimdi de Google müşteri temsilcileri ile yapılan görüşmelerde Android 10 çıkış tarihi açıklanmış oldu.

Android 10 çıkış tarihi belli oldu

Android 10 çıkış tarihi iki farklı müşteri temsilcisi ile yapılan görülme sonrası 3 Eylül olarak duyuruldu. Kullanıcıların Android destek birimine yaptıkları görüşmelerde Android 10 çıkış tarihinin belli olmasının ardından yeni versiyonun ilk hangi modellere geleceği de belli oldu. Açıklamaya göre Android 10 Pixel telefonlardan ilk kez kullanılmaya başlanacak ve ilerleyen süreçlerde diğer telefon üreticileri ile de paylaşılacak.

Android 10 ilk olarak Pixel cihazlara gelecek

Yeni versiyonun tüm Pixel modellerine geleceği de yapılan açıklamalar arasında yer aldı. Pixel3 -3XL, 3a – 3aXl ve Pixel 2 – 2XL modelleri yeni sürümü alırken iki yıllık hizmet garantisinin dışında kalmasına rağmen diğer Pixel modellerinin de güncellemeyi alacağı belirtildi. Android 10 özellikleri arasında 5G desteği, karanlık mod, akıllı cevap, canlı altyazılar ve katlanabilir akıllı telefon gibi özellikler yer alıyor.

Cevap bırakın