Ünlü analist Galaxy S10 için satış beklentisini yükseltti!

0

Apple ürünleri ile ilgili yaptığı isabetli ve tutarlı tahminleriyle tanınan ünlü analist Ming-Chi Kuo, yeni Galaxy modelleri için de bazı tahminlerde bulundu. Önceden paylaştığı notlarında Galaxy S10 serisine ait satış beklentisini 30-35 milyon olarak belirten Kuo, yeni raporunda bu beklentisini yükseltti!

Ünlü analist Galaxy S10 serisinden daha fazlasını bekliyor!

Ming-Chi Kuo, bugün yayınladığı yeni raporunda Galaxy S10 serisine ait bazı tahminlerini değiştirdi. Önceden yayınladığı raporda Galaxy S10 serisine ait satış beklentisini 30-35 milyon birimde tutan analist, yeni raporunda bu beklentiyi 40-45 milyon olarak değiştirdi.

Galaxy S10 serisi üç farklı modelden oluşacak!

Bu değişimin en önemli nedenini ‘özellik farkı‘ olarak açıklayan Kuo, yeni Galaxy serisinin iPhone modellerinden daha farklı özelliklere sahip olduğunu belirtti. Bu farkları kısaca ultrasonik parmak izi okuyucu, arkada üçlü kamera kurulumu ve iki yönlü kablosuz şarj olarak belirten analist, kişilerin iPhone tercihinde daha çok zorlanabileceğini açıkladı.

Apple’ın yeni iPhone modellerinde üçlü kamera kurulumuna yavaş yavaş geçmeye başlayacağını belirtmesine karşın, bu süre içinde Galaxy S10 modellerinin avantajlı olacağını aktardı. Bununla birlikte Kuo, 2019 iPhone modellerinden en az birinde, üçlü kamera kurulumunun kullanılacağını düşünüyor.

Ayrıca bu beklentinin yükselişinde önemli rol oynayan etkenlerden birisi de, Çin’li kullanıcıların amiral  segmente olan ilgisi olarak belirtildi. Apple’ın aksine Samsung, Çin ile büyük sıkıntılar içinde bulunmuyor. Yabancı marka amiral cihaz kullanmak isteyen kullanıcılar da, bu noktada Samsung’a yöneleceklerdir.

Cevap bırakın