YouTube GO ile video izleme deneyimine yeni bir boyut geldi

Söz konusu yeni boyut birçok kullanıcı için yeni değil, ancak YouTube adına son derece proaktif bir yenilik maiyetinde. İşte konuya dair detaylar…

Popüler video paylaşım ağı YouTube, Nisan 2016 itibarıyla tüm dünyada en çok ziyaret edilen ikinci web sitesi konumunda. Sayısız mobil uygulama ve platform üzerinden erişilebilen bu devasa video ağının önemli bir eksiği giderildi.

Popüler video kaynağı, kullanıcıların offline olarak da video izlemelerine imkan tanıyan YouTube GO özelliğini kullanıma sundu. Kullanıcılarına bant genişliği ve kota konusunda daha efektif bir çözüm sunan özellik, ayrıca daha sosyal bir deneyimin de önünü açıyor.

Videoların indirilmesine imkan tanıyan özellik, ayrıca video önizlemelerinin görülebilmesinin de önünü açıyor. Bu sayede özellik beraberinde istenmeyen videoların açılması ve fazladan veri harcanması durumu tarihe karışıyor. Öte yandan videolar için bazı kullanım sınırlamaları da kullanıcı insiyatifiyle birlikte getirilebiliyor. Beta olarak Android cihaz kullanıcılarına sunulan özellik, önümüzdeki günlerde (veya haftalarda) genel kullanımda olacak.

YouTube, devam eden süreçte daha az veri tüketimi ekseninde kullanım için yeni yollar keşfetmeye devam edecek gibi görünüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Googleofflineteknolojivideovideo paylaşımYouTubeyoutube goyoutube go nedir
Yorumlar (0)
Yorum Ekle