Yılbaşı tatilinde cebinizde olması gerekenler

Yılbaşı tatilinde cebinizde olması gerekenler

Bir yılı daha geride bırakıyoruz ve yeni bir yılı karşılamak için hazırlıklarımızı yapmaya başladık. Siz bu yılı nerede geçirmeyi planlıyorsunuz? Eğer planlarınızda yurt dışı seyahati varsa, gezi süresince yanınızda size kolaylık sağlayacak birkaç uygulama önermek istiyoruz. İşte yılbaşı tatilinde cebinizde olması gerekenler…

Yılbaşı tatilinde cebinizde olması gerekenler

PACKPOINT

Seyahat planlamanızda cebinizde mutlaka olması gereken birkaç mobil uygulamayı önerirken, daha yola çıkmadan size yardımcı olacak bir uygulama ile başlamak istiyoruz. PackPoint adlı mobil uygulama, size bavulunuzu hazırlama aşamasında yardımcı olan bir mobil uygulama. Seyahatinizin iş mi tatil amaçlı mı olduğunu sorarak hareket eden ve ona göre yanınıza almanız gerekenler konusunda önerilerde bulunan bu uygulamayı mutlaka indirmenizi tavsiye ediyoruz. Öncelikle, seyahatiniz süresince yapmayı planladığınız aktiviteleri uygulama üzerinde işaretliyorsunuz. Uygulama da sizin için gidişinizden dönüşünüze kadar olan hava durumunu hesaplayarak yanınıza almanız gereken kıyafetlerin türünü öneriyor.

XE CURRENCY

Yurt dışı seyahatlerinde en çok kullandığınız şey ne? Tabii ki para! Yabancı bir ülkede bulunduğunuz için de o ülkenin para birimini kendi para birimimiz olan Türk Lirası’na çeviriyorsunuz. Bunu kafanızda hesaplamak ya da hesap makinesinde çarpıp bölmek yerine bir mobil uygulama ile çok daha rahat yapabilirsiniz. XE Currency uygulaması dünya çapında pek çok para birimini günlük kura göre dönüştürüyor. Bu uygulamayı internete bağlı olmadığınız zamanlarda da kullanabilirsiniz.

ENTRAIN

Uzun bir ülkeye yolculuk yaptıysanız jetlag yaşamanız olası. Bulunduğunuz yerin saatine alışana kadar da oldukça zorlanabilirsiniz. Entrain adlı mobil uygulama bu durumu en kolay şekilde atlatmanız için geliştirilmiş. Nasıl mı? Uygulama, jetlag yaşayan kullanıcılara uygulama üzerinden tavsiyeler vererek, biyolojik saatleri ile yerel saatin birbirini daha hızlı bulması konusunda yardımcı oluyor. Biyolojik saatinizi tanıma konusunda ise size birkaç soru soruyor. Sonrasında ise yerel saati, yani ışığı göz önüne alarak size çeşitli tavsiyeler veriyor.

AROUNDME

Eğer yeni yılı karşılayacağınız ülkeye ilk kez gidiyorsanız, bulunduğunuz yeri hiç bilmiyorsunuz demektir. Otelinizi, yemek yiyeceğiniz restoranları da rezerve etmişsinizdir ancak çoğunlukla etrafta bir market ya da para çekeceğiniz bir bankamatik aradığınızda yerini bilmiyorsunuzdur. AroundMe uygulamasıyla, cep telefonunuzun konum özelliğini aktif hale getirdiğinizde, aradığınız mekanın kategorisini seçerek çok rahat bulabilirsiniz. Dilerseniz aradığınız mekanlar hakkında tavsiyeler de alabilirsiniz.

SPLITWISE

Tatilde geziyorsunuz, yiyorsunuz, içiyorsunuz. Peki, bu süre boyunca harcadıklarınızın hesabını tutuyor musunuz? Eğer tutmuyorsanız, tatil dönüşü ufak çaplı bir kriz geçirebilirsiniz, biz sizi uyaralım. SplitWise uygulaması, tatil süresince yaptığınız harcamaları kategorilere göre ayıran ve hesabını takip etmenizi sağlayan bir mobil uygulama. Yani otel için yaptığınız harcamayı, yemekler için ödediğiniz parayı ve ekstra harcamalarınızı bu uygulamaya girerek çok rahat takip edebilirsiniz. Ve hatta kalabalık bir arkadaş grubuyla tatile gittiyseniz, yaptığınız ortak harcamaları da bölerek kimin kime ne kadar borcu olduğunu da hesaplıyor.

ROME2RIO

Yılbaşı tatilinde cebinizde olması gerekenler dedik ve sizlere önereceğimiz bir uygulama da Rome2Rio. Yurt dışında genelde yeni yerleri keşfetmek için yoğun bir gezi planı yaparız. Ya da gittiğimiz zaman etrafımızda mutlaka görmemiz gereken yerler hakkında çeşitli tavsiyeler alırız. Rome2Rio uygulaması da gitmek istediğiniz yerler konusunda size yardımcı olan bir uygulama. Öncelikle nereden nereye gitmek istediğinizi belirtiyorsunuz. Uygulama da yazdığınız destinasyonlar arasında hangi vasıta ile yolculuk edeceğinizi, toplu taşıma ya da özel araç seçeneklerini, varsa nerelerde aktarma yapacağınızı, yolculuğunuzun ne kadar süreceğini ve fiyat bilgilerini gösteriyor.

appmanşetmobil uygulamatatilyeniyılyılbaşı
Yorumlar (0)
Yorum Ekle