İddia: Yeni Silent Hill oyunu yolda!

Yılın merakla beklenen oyunu Silent Hill bu kez sevindirecek…

Yaptığı paylaşımlar büyük çoğunlukla doğru çıkan AestheticGamer isimli Twitter hesabı iki yeni Silent Hill oyunun geliştirildiğini paylaştı. Oyunun sevenlerini heyecanlandıran paylaşıma göre Konami Silent Hill oyunu için iki yıl önce geliştirici aramaya başladı. Bunun nedeni ise kısa bir süre içerisinde iki yeni Silent Hill oyununu piyasaya çıkarma planları olduğunu belirtti. Silent Hill oyunu için paylaşım yapan AestheticGamer isimli Twitter hesabı daha öncede doğru çıkan Resident Evil 3 remake ve Resident 7 Not a Hero DLC oyunları hakkında bilgi paylaşmıştı.

Dahası da var: İki yeni Silent Hill oyunu gelebilir

Paylaşılan sızıntıya göre Konami geliştiriciler ile iki yeni oyun için masaya oturdu. Bu oyunlardan ilki aynı evren içindeki olayların devam ettiği bir soft reboot oyunu diğeri ise bölümler halinde yayınlanan Telltale tarzında bir oyun olmasıı istemiş.

Bu oyunlar için iki yıl önce geliştiriciler ile masaya oturan Konami’nin planlarının halen güncel olup olmadığı ise bilinmiyor. Buna rağmen sıznıt paylaşımı yapan AestheticGamer projelere halen devam edildiğini belirtiyor.

Silent Hill oyun serisinde son olarak 2014 yılında Hideo Kojima tarafından yönetilen aynı isimli demo oyun PS4 için yayınlanmış ama proje sonra iptal edilmişti.

Oyun dünyasına dair daha fazla gelişme için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Yeni Silent Hill
Yorumlar (0)
Yorum Ekle