Yeni Oculus Go Facebook F8 konferansında tanıtılabilir

Facebook F8 konferansı, yeni Oculus Go’nun lansmanına sahne olabilir. İşte ayrıntılar…

Sanal gerçeklik ekosistemi iyiden iyiye gelişiyor. Bu yönde öne çıkan markalardan biri şüphesiz Oculus.  Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınan bu teknoloji şirketi, segmentin dikkat çeken markalarından… Geçtiğimiz Ekim ayında ilk bağımsız sanal gerçeklik aygıtını duyuran şirketin Oculus Go adındaki yeni modelini sunacağı biliniyor.
Yeni bir bilgiye göre söz konusu model Facebook’un Mayıs ayında düzenlenecek olan önemli bir etkinliğinde sahne alacak. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in yeni bir sanal gerçeklik şovuna tanıklık etmek sürpriz olmayacak özetle.
Her yıl düzenlenen Facebook F8 geliştiriciler konferansı kapsamında, yeni sanal gerçeklik cihazının duyurusunun gerçekleştirilmesi bekleniyor.
Xiaomi tarafından üretilecek olan yeni Oculus Go, Snapdragon 821 işlemcisi, 32 ve 64 GB depolama alanı gibi iddialı özelliklerle gelecek.
Başka sürprizler de var
Diğer yandan teknoloji şirketinin farklı bir sanal gerçeklik aygıtı üzerinde de çalışmalarını devam ettirdiği söyleniyor. Bu yeni modelinde bağımsız bir prototip olduğu ve en çok dikkat çeken özelliğinin hareket takibi olacağı idda ediliyor.
En nihayetindeyse Facebook’un önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan konferansında bir çok yeni modelle tanışacağız.
Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız.
facebook f8Oculus Gosanal gerçeklikvr
Yorumlar (0)
Yorum Ekle