Yeni Adobe Photoshop, NVIDIA’nın nöral filtreleri ile geldi

 

NVIDIA’nın nöral filtreleri ile gelen Yeni Photoshop, Adobe MAX etkinliğinde tanıtıldı…

3D sanatçıları ve video editörleri, çalışmalarını geliştirmek ve ilhamlarını sanata dönüştürmek için uzun süredir gerçek zamanlı yapay zekâ (AI) özelliklerini kullandı. Şimdi bu avantajlar, GPU hızlandırmalı sinir filtrelerinin tanıtımıyla Adobe Photoshop kullanıcılarını da kapsıyor. NVIDIA’nın yeni nöral filtreleri, manuel olarak yapıldığında sanatçıların saatlerce çalışmasını gerektirirken, yapay zekâ sanatçıların bu değişiklikleri neredeyse anında yapmasına izin veriyor.

Adobe yaratıcı uygulamalarıyla NVIDIA RTX GPU’lardan yararlanan bu yapay zekâ destekli araçlar, dünyanın dört bir yanından yaratıcıları bir araya getiren Adobe MAX etkinliğinde tanıtıldı.

Photoshop’taki Akıllı Portre ile sanatçılar, yalnızca bir kaydırıcıyı sürükleyerek bakış yönü ve ışık açıları gibi yüz özelliklerinde düzenlemeler yaparak kolayca değişiklikler yapabiliyor. Bu tür karmaşık düzeltmeler ve ayarlamalar tipik olarak birden fazla manuel adım gerektiriyor. Ancak Akıllı Portre, saniyeler içinde nefes kesici sonuçlar elde etmek için NVIDIA Research tarafından geliştirilen ve çok sayıda portre görüntüsü üzerinde eğitilen derin bir sinir ağına dayanan yapay zekâ kullanıyor. Bu, sanatçılara fotoğraf çekimi bittikten çok sonra bile görüntülerinde daha fazla esneklik sağlıyor.

 

Yeni Adobe Photoshop
Yorumlar (0)
Yorum Ekle