Xiaomi, uygun fiyatlı yeni akıllı saatini tanıttı!

Dünyanın en büyük üreticilerinden biri olma yolundan giden Xiaomi, yeni ürünleriyle çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Şirket kısa süre önce ilk kez Xiaomi Civi modelini piyasaya sürerken, bunun hemen sonrasında yeni akıllı saatini de duyurdu.

Giyilebilir teknolojide de adından sıkça söz ettiren Xiaomi, Civi modelinin yanında Xiaomi Watch Color 2 saatini duyurdu.

Xiaomi Watch Color 2 tanıtıldı

Xiaomi’nin yeni akıllı saati Watch Color 2, ön tarafında 326 PPI, 60Hz yenileme hızına ve 1.43 inç boyuta sahip AMOLED retina ekran ile geliyor. Metal çerçeve ve cilt dostu kayışa sahip olan Watch Color 2, ayrıca 200’den fazla kadranı da destekliyor.

 

Yukarıdaki bilgilere ek olarak Xiaomi Watch Color 2, spor tarafında da çeşitli özelliklerle geliyor. 117 spor (19 profesyonel spor) modunu destekleyen saat, çift frekanslı GPS, dört modlu konumlandırma ve 5ATM su geçirmezlik desteğine de sahip.

Sağlık açısından ise Çinli üreticinin yeni akıllı saati, tüm hava koşullarında kan oksijen algılamayı, 24 saat kalp atış hızı izlemeyi, uyku ve kadın sağlığını takip eden önemli özelliklerle destekleniyor.

Pil tarafında ise yine Watch Color 2’de uzun bir kullanım sunuyor. 470 mAh kapasiteli bir pille donatılan saat, 12 gün pil ömrü vaat ediyor. Uzun pil ömrüne ek olarak Watch Color 2, üçüncü taraf uygulamaları ve Bluetooth aramalarını da destekliyor.

Fiyata gelecek olursak Xiaomi’nin yeni akıllı saati, 27 Eylül itibariyle Çin’de ön siparişe sunulacak. Saatin fiyatı ise 999 yuan olarak belirlendi. Türk Lirasına yuvarladığımızda ise bu rakam 1370 TL (vergiler hariç) civarlarına denk geliyor.

Xiaomi Watch Color 2
Yorumlar (0)
Yorum Ekle