Xiaomi, MIUI sorunlarına çözüm için ekip kurdu!

Bir süredir MIUI arayüzünden dolayı şikayetler alan Xiaomi, tüm olumsuzlukların önüne geçmek ve işini sağlama almak için MIUI Pioneer Group’u kurdu.

Xiaomi’nin MIUI arayüzü oldukça geniş bir kitleye sahip. Yaklaşık on yıllık geçmişi olan bu arayüz şu anda MIUI 12.5 sürümüne güncellendi. Çinli üretici geçen yıl Aralık ayında MIUI 12.5’i duyurdu ve bunu şu anda desteklenen tüm modellere de sunuyor.

Ancak son günlerde kullanıcılar MIUI arayüzünden dolayı Xiaomi’ye epey şikayette bulunmaya başladılar. Özellikle bu kişiler, global sürümün Çin sürümüne kıyasla daha kötü performans sergilediğini ifade etti. Bu duruma karşılık Xiaomi’de Çin’de ”MIUI Pioneer Group‘u” kurarak tüm kullanıcıların derdini yakından dinlemeye ve buna çözümler üretmeye karar verdi.

Xiaomi, MIUI Pioneer Group ile sorunları dinleyecek

Kısa süre önce Xiaomi’nin ürün direktörü ve ve MIUI deneyim şefi olan Jin Fan,  kullanıcı geri bildirimlerini almak ve çeşitli sorunların önüne geçmek için MIUI Pioneer Grup adında bir ekip kurduklarını açıkladı. Beş kişiden oluşan bu grup MIUI arayüzünün farklı alanlarına bakmakla hükümlü olacak.

Örneğin bunlardan kimisi genel yazılım deneyiminden sorumlu olurken, kimisi dahili kullanıcıların şikayet ve duyurularını toplamaktan, kimisi ise yazılım sorunlarını çözmekten sorumlu olacak.

En önemlisi de bu ekip işin ilerlemesini rapor halinde Xiaomi forumlarından yayınlayacak.

Çinli üreticinin oluşturduğu bu grup sayesinde hem MIUI daha kararlı olacak, hem de Xiaomi kullanıcılarının sorunlarını da yakından dinlemiş olacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

miuiMIUI Pioneer GroupXiaomiXiaomi MIUI 12.5
Yorumlar (0)
Yorum Ekle