Xiaomi Mi Note 10 : Tasarımda çok iddialı

Xiaomi Mi Note 10 , dünyanın ilk 1080MP beşli kamera sistemine sahip akıllı telefonu olarak dikkatleri üzerine topluyor. 9.67mm kalınlıktaki telefon, 208 gram ağırlıkta ve oldukça şık görünüyor.

Xiaomi Mi Note 10, 6.47 inç 3D kavisli bir Amoled ekran barındırıyor. Bu ekran FHD+ çözünürlük sunması ile birlikte net ve doygun renkler oluşturabiliyor. Bunun en büyük avantajı  hem iç hem de dış mekan kullanımlarında ekranın sizi rahatsız etmemesi ve tatmin edici bir performans sunması. 398ppi değerindeki piksel yoğunluk değeri burada önemli bir rol oynuyor. Bununla birlikte ekranda hem karanlık mod hem de okuma modu olması kullanılabilirliğini arttırıyor. Bunun anlamı Xiaomi Mi Note 10’u günün değişen saatlerinde rahatlıkla kullanılabilmesi.

Mi Note 10’a uzaktan baktığınızda, ekranın yanları kavisli olduğunu görüyorsunuz. Bu da ister istemez akıllara Samsung’un Edge serisini getiriyor. Yani ürün hoş bir görüntü sunuyor ve elde tutuşu da oldukça rahat. Fakat ufak da olsa bir eksikliği yok değil. Ekranın kıvrımlı bölümleri zaman zaman yansımalar yapabiliyor ve bu da görüntü bütünlüğünü olumsuz etkiliyor.

Buna karşın hem ön hem de arka tarafta Gorilla Glass 5 koruması kullanılmış. Yani cizmelere ve darbelere karşı oldukça dayanıklı.

Performans

Qualcomm 7 serisinin en güçlü yongası olarak tanımlanan Snapdragon 730G’nin kullanıldığı telefon, az güç tüketerek yüksek performans sunmayı vadediyor. 6GB RAM ve 128GB dahili depolamanın bulunduğu ürün, Android 9 işletim sistemiyle geliyor. Markette yer alan oyun ve uygulamaları rahatlıkla çalıştırabiliyorsunuz ve uzun süreli oyun deneyimleri sonucunda cihazda ciddi bir ısınma seviyesi gözlenmiyor. Yani günlük işlerinizi çok rahat ve hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Kamera sistemi

Ürünün en dikkat çekici tarafını elbette kameraları oluşturuyor. Mi Note 10’un arka tarafında beşli kamera kullanıcıyı şaşırtmaya yeterli. Örneğin 108MP ana kamera ile çektiğiniz fotoğrafları daha sonra afiş olarak bastırmanız mümkün. 20MP değerdeki ikinci kamerayla ise 117 derecede geniş açılı fotoğraf ve videolar çekmeniz mümkün.

5MP telefoto kamera buna karşın  10x hibrit zoom, toplamda da 50x dijital zoom sunuyor. Bitmedi. 12MP değerdeki portre kamerasıyla da bokeh uygulanmış net fotoğraflar çekebiliyor. Üstelik ek olarak 2x optik zoom kapasitesine de sahip. 2MP değerdeki beşinci kamera ise, makro çekimler için güzel çözümler sunuyor.

Optik görüntü sabitleme sisteminin de bulunduğu kameralar, gerçekten pek çok ihtiyacınızı rahatlıkla karşılıyor. Özellikle gün ışığı performansları oldukça iyi. Tabii gece çekim modu da var, ancak bu moddayken kameralar daha fazla işlem yaptığı için yavaşlamalar olabiliyor.
Çekim seçeneklerine baktığımızda, 4K, hızlı çekim, ağır çekim, makro video ve geniş açılı çekim gibi seçeneklerimiz yer alıyor.

Ön tarafa geldiğimizde ise, çeşitli filtre ve makyaj efektlerinin sunulduğu 32MP selfie kamera sizi fazlasıyla memnun edeceğini düşünüyoruz.

Sonuç

NFC ve Bluetooth 5.0 gibi teknolojilere sahip olan Mi Note 10, yüz tanıma sistemi ve ekrana yedirilmiş parmak izi okuyucu sensöre de sahip. İkisi de performanslı çalışıyor.
Ürünün pil kapasitesi ise, 5260mAh ve bu pil, 30w hızlı şarj desteği sunuyor. Üstelik adaptör, kutuda geliyor. Böylece 65 dakikada telefonu tamamen şarj edebiliyorsunuz.

Xiaomi ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

manşetMi Note 10XiaomiXiaomi Mi Note 10Xiaomi Mi Note 10 fiyatXiaomi Mi Note 10 inceleme
Yorumlar (0)
Yorum Ekle