Xiaomi hız kesmiyor! K16 serisi geliyor

Akıllı telefon pazarının en aktif üreticilerinden Xiaomi, yıl sonuna doğru yaklaşırken yeni ürünleri için kolları sıvadı. Çinli üreticinin bir süredir Xiaomi Civi serisi üzerine çalıştığına dair haberler dolaşırken, şimdi ise bir başka model için daha hazırlık yapmaya başladığı ortaya çıktı.

Yakın zamanda Çinli kaynaklar tarafından gelen bilgilere göre Xiaomi, yeni K16 serisini piyasaya sürecek. Daha önce hiçbir şekilde gündeme gelmeyen bu telefonlar, bugün Digital Chat Station tarafından servis edildi. Peki Xiaomi K16 serisi neler sunacak?

Xiaomi K16 serisi için geri sayım başladı

Halihazırda piyasada Redmi K20, K30 ve hatta K40 serisi gibi modeller bulunurken, bu aileye alternatif olarak yakında Xiaomi K16 serisi de karşımıza çıkacak.

Öne çıkan raporlara göre Xiaomi K16 serisi, üç model olarak gelecek ve hepsi birbirinden farklı hızlı şarja sahip olacak. Bunlardan giriş modelde 33W hızlı şarj desteği olurken, orta modelde 67W ve serinin en iyi modelinde ise 120W hızlı şarj desteği olacak.

Bazı kaynaklar Xiaomi K16 serisinin Redmi K50 serisi olacağı yönünde iddialarda bulundu. Ancak güvenilir teknoloji ajanlarından Digital Chat Station, her iki serinin de farklı modeller içereceğini belirtti. Ayrıca bunlardan Redmi K50 serisinin özellik olarak daha iyi olacağını da sözlerine ekledi.

Yeri gelmişken Redmi K50 serisi, tıpkı Xiaomi K16’da olduğu gibi üç model olarak gelecek. Bunlar sırasıyla; K50, K50 Pro ve K50 Pro Plus modellerinden oluşacak. Öne çıkan raporlara göre bu telefonlardan K50 Pro Plus, 2K E5 OLED ekran ile donatılacak ve 1/120Hz arası yenileme hızını da destekleyecek.

Xiaomi K16
Yorumlar (0)
Yorum Ekle