WWDC19 başlangıç tarihi belli oldu

Apple, 2019 yılı Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı (WWDC) 3 – 7 Haziran tarihlerinde ABD-San Jose’deki McEnery Convention Center’da düzenleyeceğini duyurdu.

Bu yıl 30. kez düzenlenen ve Apple’ın en büyük etkinliği olan konferans, küresel ölçekte en yenilikçi ve yaratıcı geliştiricilerini bir araya getirecek.

iOS, macOS, watchOS veya tvOS yüklü aygıtların sayısının 1,4 milyarı aşmasıyla birlikte, WWDC 2019 katılımcıların bu platformların geleceğiyle ilgili bilgi edinmelerine ve geliştiricilerin temel aldığı teknolojilerin ve çerçevelerin arkasındaki Apple mühendisleriyle beraber çalışmalar yapmalarına imkan tanıyacak.

Keynote sahnesinde en yeni Apple haberlerini duyurulacağı WWDC 2019’da, yapay öğrenme, artırılmış gerçeklik, sağlık ve fitness gibi birçok alanda yeni deneyimler yaratan geliştiricilerin çalışmaları kutlanacak. Bu yılın programında teknik etkinlikler ve uygulamalı laboratuvarların yanı sıra, mevcut geliştirici topluluğuna ve yeni nesil uygulama geliştiricilerine parlak fikirlerini gerçeğe dönüştürmelerini sağlayacak bilgi ve araçları sunacak konuk konuşmacılar yer alıyor.

“Apple için yılın en büyük etkinliği”

“WWDC Apple için yılın en büyük etkinliği. Dünyanın dört bir yanından gelen en yaratıcı ve azimli geliştiricileri binden fazla Apple mühendisiyle bir araya getiren etkinlik, katılımcıların platformlarımızla ilgili en son inovasyonlar hakkında bilgi edinmelerine ve topluluk olarak buluşmalarına olanak tanıyor,” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller sözlerine şöyle devam etti: “Geliştiricilerimiz, uygulamalarla tüm dünya için akıllara durgunluk veren yeni nesil deneyimler yaratma konusunda son derece tutkulu. Onlarla bir araya gelerek bizi bekleyen gelişmeleri paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

 

Dünya Geliştiriciler KonferansıwwdcWWDC 19
Yorumlar (0)
Yorum Ekle