WhatsApp’taki yeni özellikle paylaşım artık daha kolay

“WhatsApp ile gönder” şeklinde gelen yeni bir paylaşım seçeneği sayesinde Facebook paylaşımlarının kapsamı artıyor. İşte detaylar…

Anlık mesajlaşma uygulaması olarak yola çıkan WhatsApp, günümüzde iletişim ve hatta dosya paylaşımının dikkat çekici platformlarından biri haline dönüşmüş durumda. Kurumların dahi iletişim ve veri transferleri noktasında tercih ettikleri yazılımlar arasındaki WhatsApp, kendisini çeşitli alanlarda geliştirmeyi de ihmal etmiyor.

WhatsApp’ta yakında kullanıma sunulacak olan yeni bir özelliğin ayrıntıları kamuoyuna yansıdı. Özellik, Facebook’taki paylaş seçeneğini WhatsApp’a da entegre ediyor. Kullanıcı, eğer Facebook üzerinden gerçekleştireceği paylaşımı WhatsApp’ta da yapmak isterse bunu mümkün kılacak bir seçenek sunuluyor. WhatsApp ile gönder şeklinde gelen yeni bir paylaşım seçeneği sayesinde Facebook paylaşımlarının kapsamı artıyor. İlginç bir yenilik olacağına şüphe yok…

Entegrasyon hamlesi mi?

Bilindiği üzere WhatsApp bir Facebook şirketi ve yeni özellik de bu devinimi daha da güçlendirmeye aday. Kullanıcılarına daha entegre bir deneyim sunmayı hedefleyen Facebook’un önümüzdeki süreçte WhatsApp’tan Facebook’a dönük bir dizi farklı özellik sunabileceği de konuşulanlar arasında.

Günde kaç milyar mesaj?

Öte yandan WhatsApp, kullanımına dair son derece çarpıcı istatistiki verileri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Son bilgilere göre 1,5 milyar aylık aktif (ayda en az bir kez WhatsApp kullanan kullanıcı) sayısına sahip olan mesajlaşma platformu ile günde 60 milyar mesaj gönderiliyor.

FacebookgüncellemepaylaşımWhatsApp
Yorumlar (0)
Yorum Ekle