WhatsApp Web Nedir ve Nasıl Kullanabilirsiniz?

WhatsApp web nedir? Kullanıcıların WhatsApp uygulamasını bilgisayar üzerinde çalıştırabilecekleri ve mesajlaşabilecekleri bir servistir. Windows ve Mac gibi işletim sistemleri ile uyumlu çalışır. WhatsApp Web’in çalışabilmesi için Windows 8 ve üzeri sürümleri kullanılırken MacOS için bu sürüm 10.10 üzeri olmalıdır. Uygulama, cep telefonunuzdaki WhatsApp ile aynı işlevselliğe sahiptir ve WhatsApp Web üzerinden anında mesaj gönderip alabilirsiniz. WhatsApp hesabınızın tüm mesajları senkronize edilir ve tüm mesajları her iki cihazda da görebilirsiniz. WhatsApp Web üzerinden gönderdiğiniz herhangi bir mesaj, cep telefonunuzdaki WhatsApp’ta da mevcut olacaktır.

Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web’e https://web.whatsapp.com/ adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sonuç olarak WhatsApp Web tarayıcıda otomatik olarak başlar ve siz bilgisayarınızda veya telefonunuzda çıkış yapana kadar aktif kalır.

Hesaba Nasıl Giriş Yaparım?

Tarayıcınızdan yukarıda belirtilen adrese tıklandığında hesabınıza giriş yapabileceğiniz bölüme ulaşır ve ekranda bir QR kod görürsünüz. Bu bölüm ekranınıza geldiğinde telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açarak sağ üstteki üç noktaya tıklayarak açılan menüden bağlı cihazları seçin. Bu seçeneği tıklayarak bilgisayar ekranında karşınızda olan QR Kodu telefonunuza taratın. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızdaki WhatsApp uygulaması çalışır. Diğer bir deyişle uygulamayı kullanmaya başlarsınız. Ek olarak belirtmemizde fayda var: WhatsApp web uygulamasını QR Kodu olmadan çalıştıramazsınız. Kullanıcı adı ve şifre kullanarak giriş sağlayamazsınız. Ek olarak bilmeniz gereken başka bir konu da QR Kodu olmadan uygulamayı çalıştırmanızın mümkün olmadığıdır. Sonuç olarak cep telefonunuzun kamerası çalıştığı müddetçe QR kodu ile uygulamayı kullanırsınız.

Nasıl Çıkış Yaparsınız?

WhatsApp Web uygulamasından çıkış yapmak çok kolaydır. Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın. Uygulamanın “Ayarlar” menüsüne tıkladığınızda karşınıza gelen pencereden “Tüm Bilgisayarlardan Çık” seçeneğine tıklayın. Bu işlemin sonunda WhatsApp web uygulamasından çıkarsınız.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması İyi Bir Alternatiftir

Alternatif olarak WhatsApp Masaüstü uygulamasını yüklerseniz o da aynı işi görür. WhatsApp Masaüstü Uygulamasını www.whatsapp.com/download adresinden kullandığınız işletim sistemine göre ilgili seçeneğe tıklayarak indirebilirsiniz.

Bilmeniz Gereken Detaylar

WhatsApp Web kullanırken bazen internet bağlantınızla ilgili bazı sorunlar yaşamanız olasıdır. En çok karşılaşılan sorun QR Kodun ekranda görünmüyor olmasıdır. İnternet bağlantınızın kesik olması durumunda karşınıza kod çıkmaz. İnternet bağlantınızı kontrol edin. İnternetiniz tekrar düzgün bir biçimde çalıştığında kod görünecektir. Ayrıca cep telefonundan veya sim kartı olan bir tabletten kullandığınız bir WhatsApp uygulaması yoksa WhatsApp Web uygulamasını kullanamazsınız. WhatsApp Web’in çalışması için cep telefonunuzun aktif olarak internete bağlı olması gerektiğini unutmayın.

Whatsapp Web Uygulamanızın Açık Olup Olmadığını Anlamak

Cep telefonunuz yanınızda ve dışarıdayken Whatsapp web’in açık olup olmadığını anlamanız çok kolaydır. Bunu yapmak için telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasının sağ üst köşede bulunan ayarlara tıklayın. Burada açılan pencereden WhatsApp Web başlığını seçin. Karşınıza gelen ekranda daha önceden açılmış olan bir oturum varsa bu oturum hakkında bilgi görürsünüz. Dahası bu bilgiler oturum zamanının ve oturum açılan cihazın bilgileridir.

Umarım kafanızdaki WhatsApp Web nedir sorusuna yukarıda net cevaplar bulmuşunuzdur.

www.mediamarkt.com.tr

Aykut AltındağmanşetWhatsApp Web Nedir ve Nasıl Kullanabilirsiniz?
Yorumlar (0)
Yorum Ekle