WhatsApp karanlık mod ne zaman gelecek?

Uzun zamandır merak edilen WhatsApp karanlık mod ne zaman gelecek sorusu kısmen de olsa yanıtını buldu. Android kullanıcılar için yayınlanan Beta sürüm ile beraber dileyen kullanıcılar erkenden WhatsApp karanlık modu kullanabilecek.

WhatsApp karanlık mod ne zaman gelecek?

WhatsApp karanlık mod şu anda dileyen Android işletim sistemi kullanıcıları tarafından test edilebiliyor. Beta sürümü indiren kullanıcılar, karanlık mod ile ilgili ilk deneyimlerini paylaşmaya başladı. Android için WhatsApp karanlık modun gelmesi, aslında büyük bekleyişin için sona yaklaştığımızın da bir göstergesi. Çok yakın bir zamanda tüm Android kullanıcılarına bu güncelleme gelecek ve uzun zamandır beklenen özelliğe Android dünyasında kavuşmuş olacağız.

WhatsApp karanlık mod neler getirecek?

Karanlık modun gelmesi ile beraber tema tamamen değişecek. Değişen tema ile beraber, kullanıcılar özellikle geceleri mesajlaşırken eskiye oranla daha fazla rahat edeecek. Bunun sebebi ise, karanlık modun daha az göz yorması olacak.

Karanlık modda, AMOLED ekranlar siyah pikselleri kapatabildiği için güç harcamıyor. Durum böyle olunca da kullanıcılar karanlık modu kullanırken ekranlarındaki piksellerin büyük bir çoğunluğu kapalı olduğu için enerji harcamayacak. Bu da kullanıcıların batarya kullanım süresinin artmasını sağlayacak. WhatsApp karanlık modun bir diğer avantajı da bu olacak.

WhatsApp karanlık modWhatsApp karanlık mod ne zaman gelecek
Yorumlar (0)
Yorum Ekle