WhatsApp hesabınız 10 saniyede ele geçirilebilir

WhatsApp hesabınız 10 saniyede ele geçirilebilir

WhatsApp Messenger’ı en kısa olarak akıllı telefonlar için geliştirilen, farklı platformlarda çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma uygulaması olarak tanımlayabiliriz. Farklı işletim sistemi de olsa bütün akıllı telefonlarda, kullanılabilen bu uygulama mobil ya da WiFi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf ve video göndermesine olanak sağladığı gibi ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini de sağlamaktadır.

WhatsApp Hesabı Olan 1 Milyar Kullanıcı

Çok kısa zamanda milyonlara ulaşan kullanıcı sayısıyla WhatsApp Messenger dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan uygulama yazılımlarından biridir. En son açıklanan rakama göre dünyada 1 milyarın üzerinde kullanıcı WhatsApp uygulamasını kullanmaktadır. Telefon numaranızı vererek kayıt olunan uygulamada eskiden iki yıl ile sınırlı olan ücretsiz kullanım hakkı artık kaldırıldı ve tamamen ücretsiz olarak kullanılmaktadır.

Hesabınız Gerçekten 10 Saniyede Ele Geçirilebilir mi?

Aslında uygulama kullanım açısından oldukça güvenli bir uygulama olmasına karşın dikkatli olmazsanız ve uygulamanın yüklü olduğu cep telefonunuzu başkasına verir veya ortalarda bir yerlerde bırakırsanız hem başkaları anlık olarak mesajlarınızı görebilir hem de saniyeler süren bir işlem ile hesabınız ele geçirerek sizin ruhunuz bile duymadan tüm yazışmalarınızı ve paylaşımlarınızı kendi telefonlarından izleyebilir hale gelebilirler.

Hesabı ele geçirme yöntemi daha çok aşırı kıskanç eşlerin veya ele geçirmeyi düşündüğü WhatsApp hesabından bir fayda sağlamayı umanların başvurabileceği bir yöntem olsa da özel hayatın gizliliğine aykırı bir durum oluşturacağından bu işlemin yapıldığını karşı taraf fark eder  ve dava açarsa bir suç işlemiş olacağınızdan ceza alabilirsiniz.

O yüzden ilk altın kuralınız asla telefonunuzu başkalarına vermemek olmalıdır. Olur da verseniz bile gözünüzü bir an olsun üzerinden ayırmayın. Çünkü arkanızı döndüğünüz birkaç saniye içinde bile işi bilen bir profesyonel WhatsApp hesabınızı ele geçirebilir.

Şimdi gelelim bu ele geçirme işleminin nasıl yapıldığına…

Bir kişinin hesabını ele geçirerek yaptığı haberleşmeyi takip etmek istiyorsanız bunu yapan en başarılı ve iyi bilinen uygulama olarak  WhatsWeb For Whatscan adlı uygulama örnek gösterilebilir. Tam anlamıyla uygulamanın işi başka birisinin WhatsApp hesabını ele geçirmektir.

WhatsWeb For Whatscan uygulaması nasıl kullanılıyor?

– Öncelikle hesabını ele geçirmek istediğiniz kişinin telefonundan WhatsApp uygulamasını çalıştırarak hesabına girip yukarıdaki menüden WhatsApp Web bölümüne girmeniz gerekiyor. Karşımıza bir karekodu gelecek.

– Sonra kendi telefonunuzdan indirdiğiniz WhatsWeb For Whatscan uygulamasını açarak ekrana çıkan uygulamaya az önce diğer telefonda ekrana çıkan karekodu okuttuğunuzda iki cihaz birbirleri ile senkronize olarak çalışmaya başlar.

– Bu işlem bittiğinde sizin telefonunuzdan artık diğer telefonda kullanılan WhatsApp hesabına tümüyle erişim sağlanmıştır. Diğer bir deyişle; karşı tarafın hesabındaki tüm içeriğini kendi telefonunuza aktarmış olursunuz.

WhatsWeb For Whatscan uygulamasının hem Android hem de IOS platformlarında çalışan sürümü mevcuttur Tamamen ücretsiz olarak telefonunuza yüklediğinizde 10 saniye içinde istediğiniz kişinin WhatsApp hesabını sadece QR kod okutarak ele geçirebilirsiniz.

En Fazla 2 WhatsApp hesabı Kullanabiliyorsunuz

Telefonunuza yüklediğiniz WhatsWeb For Whatscan uygulamasını sadece iki ayrı hesap için kullanabiliyorsunuz. Rahat kullanabilir miyim diye de fazla endişe etmenize gerek yok zira uygulamanın kullanımı oldukça basit.

Özetlersek, bu yazıdan 2 önemli sonuç çıkartabiliriz. Bunlardan birincisi telefonunuza gerçekten sahip çıkın ve onu ne kimselerle paylaşın ne de ortalarda bir yerlerde bırakın. İkinci sonuç ise yüzde yüz güvenlik diye bir şey yoktur. Uygulama ne kadar güvenli olursa olsun bir anlık dalgınlığınızda hesabınız 10 saniyede çalınabilir. Sonuçta ne siz birinin hesabını çalın ne de hesabı çalınan kişi olun. Sadece çok dikkatli olun yeter…

 

Aykut AltındağmanşetWhatsApp HesabıWhatsApp hesabınız 10 saniyede ele geçirilebilir
Yorumlar (0)
Yorum Ekle