WhatsApp 1 milyarı gördü!

Anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, dünya genelinde ilgi görmeye devam ediyor. Yapılan son açıklama, platformun aylık aktif kullanıcı sayısı olarak tanımlanan ve bir ay içinde WhatsApp’ı en az bir kere kullanan kimseleri nitelendiren rakamına ilişkin. Buna göre söz konusu verinin 1 milyara ulaştığı açıklandı. Bu WhatsApp adına önemli bir kilometre taşı maiyetinde…

WhatsApp’ın ulaştığı yeni aylık aktif kullanıcı sayısı, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından gerçekleştirilen paylaşımla duyuruldu. Dünya nüfusunun 7’de 1’lik kısmının WhatsApp kullanıcı olduğu ifade edildi. WhatsApp, geçtiğimiz yıllarda tamamlanan satın alım beraberinde bir Facebook şirketi durumunda.

 42 milyar mesaj ve 1,6 milyar fotoğraf!

Öte yandan WhatsApp’a dair başka istatistikler de açıklandı. Günde 42 milyar mesajın gönderildiği, 1 milyar 600 milyon fotoğrafın ve 250 milyon videonun paylaşıldığı kaydedildi. Ayrıca WhatsApp gruplarının sayısının da 1 milyar olduğu belirtildi. Rakamlar oldukça iddialı. Ek olarak platformun 53 dili desteklediğinin de altı çizildi.

Küresel bir fenomen

WhatsApp, anlık mesajlaşma uygulamaları adına küresel bir fenomen durumunda. Kullanımının kolaylığı ve stabilite açısından yüksek formu öne çıkan detayları arasında gösteriliyor. Facebook’un kendi mesajlaşma uygulaması Messenger’ın da aynı kategoride yer aldığı düşünüldüğünde günümüzde dijital iletişimin büyük oranda Facebook yapıları üzerinden sağlandığı görülüyor.

Facebook, geçtiğimiz dönemde 1,5 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını da açıklamıştı. Söz konusu sosyal medya ve anlık mesajlaşma platformları kapsamını her geçen gün artırıyor.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

FacebookmessengerWhatsAppwhatsapp aylık aktif kullanıcı sayısıwhatsapp facebook
Yorumlar (0)
Yorum Ekle