VR ekipmanları ilk kez tek çeyrekte 1 milyon sattı

İlginç bir matematiği hazır olun! Sanal gerçeklik (VR) için geliştirilen kafaya takılan ekipmanların en güncel satış rakamları bir ‘ilk’ anlamı taşıyor. İşte detaylar…

Araştırma kuruluşu Canalys tarafından yayınlanan yeni bir analize göre 30 Eylül itibarıyla biten ve Temmuz-Eylül arası dönemi kapsayan üç aylık dönemde toplam 1 milyon adet VR kulaklık satıldı. Bu rakama daha öncesinde, tek bir çeyrekte ulaşılamamıştı. Dolayısıyla VR’ın gördüğü ilgiye dair önemli işaretlerden biri olarak dikkat çekti.

Canalys’e göre söz konusu ivmenin kaynağı ise düşen fiyatlar. Oculus’un fiyat indirimlerinin tüketicilerin ürünü benimseyerek satın almasına yardımcı olduğu belirtiliyor.

Satış rakamlarına gelince;

3 çeyrekte zirvedeki marka Sony…

Sony 490.000 PlayStation VR (PS VR) seti sevkiyatı gerçekleştirerek pazar payı lideri oldu. Facebook’un Oculus Rist’i 210.000 adetlik sevkiyat ile ikinci sırada yer aldı. HTC ise 160.000 adet Vive VR tedarik etmeyi başardı. Bu üç şirket, VR seti pazarındaki satışların yüzde 86’sını ellerinde bulundurdu. Bir diğer detay olarak da Sony PS VR, tüm VR satışlarının yaklaşık yüzde 50’sinin arkasındaki ürün durumunda.

CanalysPlayStation VRvrVR ekipman
Yorumlar (0)
Yorum Ekle