Twitter’ın kurucusu ve CEO’su istifa etti

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey görevinden istifa etti. İşte detaylar…

Beklenen gelişme yaşandı ve Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey istifa etti. Şirketin de doğrulaması üzerine kendi Twitter hesabından detaylı bir bilgilendirme paylaşan Dorsey’in kararı sonrasında sosyal ağın hisseleri ABD borsasında yüzde 10 değer kazandı.

Dorsey, “Şirketimizde yaklaşık 16 yıl görev yaptıktan sonra, nihayet ayrılma zamanımın geldiğine karar verdim” diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü. “16 yıldır Twitter’da çeşitli görevler yürütüyorum. Bunun benim kararım olduğunu bilmenizi istiyorum. Elbette benim için zor bir karardı. Bu hizmeti ve bu şirketi seviyorum. Şirketlerini kendi egolarına tercih eden çok fazla kurucu yok. Bunun doğru hareket olduğunu kanıtlayacağımızı biliyorum…”

2006’da kurulan Twitter’da aralıksız 15 sene CEO’luk görevini yürüten Dorsey, uzun yıllar aktif kullanıcı sayısının artmaması üzerinden eleştirildi. Diğer yandan Twitter’ın ünlü 140 karakter sınırlamasını kaldırmak gibi çok sayıda radikal kararı da bolca tartışıldı. En nihayetinde ise teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Dorsey, Twitter’daki CEO’luk kariyerine son verdi.

Jack Dorsey, inziva esaslı yaşamı, kripto para yatırımları ve diyet planları ile sıkça gündeme geliyor, Twitter hesabı üzerinden renkli bir iletişim yürütüyordu.

Şirketten ayrılmasının nedeni henüz bilinmemekle birlikte yatırımcıların Twitter CEO’sunun diğer şirketi olan Square’den ayrılmasını istediği ve bu baskı yaptığı iddia ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle