TP-Link yeni Neffos akıllı telefonlarını tanıttı

TP-Link, Almanya’da düzenlenen IFA 2016 fuarı kapsamında Neffos akıllı telefonların resmi tanıtımı ile Nesnelerin İnterneti (IoT) vizyonunu açıklandı.

“Sana Yakın” (close to you) sloganı ile akıllı telefon pazarında yer alan TP-Link, Neffos serisinin en yeni üyesi olan Neffos X1 ve X1 Max ürünlerini de tanıttı. TP-Link’in dönüşümünde yeni bir dönemi temsil eden bu ürünler ile şirket artık güvenilir WiFi ürünleri sağlayan üretici konumundan çıkarak, akıllı ev ekosistemi ile her şeyin birbirine bağlanabildiği akıllı yaşam teknolojilerini sağlayan bir şirket haline dönüşüyor.

Neffos X1 ve X1 Max olarak iki modelden oluşan seri kavisli gövdesi, iddialı kameraları ve parmak izi okuyucusu ile dikkat çekiyor.

Neffos X serisinde TDDI (entegre dokunma ve ekran sürücü entegrasyonu) hücre teknolojisinin tercih edilmesi ile ekranın tamamının kullanımı sağlanmış oluyor. Diğer birçok akıllı telefondan farklı olarak daha parlak ve 0.2 mm daha ince katmanlı yapı kullanılıyor. Ayrıca oyunlarda ve uygulamalarda yüksek kontrol hassiyeti, kesintisiz ekran entegrasyonu sağlanıyor; böylelikle görüntü kalitesinin artmasının yanı sıra pil ömrü de uzuyor.

X serisinde 13M piksel arka, 5M piksel ön kamera yer alıyor. Sony sensör destekli arka kamerada düşük ışıkta daha net fotoğraf çekmeye olanak veren f/2.0 diyaframlı objektif bulunuyor.

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine, 8 çekirdek MediaTek Helio P10 yonga setine, 4GB bellek ve dahili 64GB depolama (Micro SD ile toplam 128GB’a kadar artırılabilen) alanına sahip olan Neffos X serisinin 2016’ın son çeyreğinde satışa sunulacağı belirtildi.

akıllı telefonAndroidifa 2016neffos X1neffos X1 max özelliklerneffos X1 özelliklerTP-LinkTP-Link Neffos
Yorumlar (0)
Yorum Ekle