Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi Alacaklara Tavsiyeler

Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi ile evinizi daha hijyenik ve tozdan uzak bir hale getirmeye ne dersiniz?

Elektrik süpürgenizi değiştirmeyi düşünüyorsunuz “Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi” konusunda rehber niteliğindeki yazım tam sizlik.

Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi 

İster ofiste, ister evde olun özellikle kış aylarında bulunduğumuz mekanı daha az havalandırıyor ve toza – mikroplara daha fazla maruz kalıyoruz. Bu durum toza karşı hassasiyetimizin artmasına sebep oluyor. Ortamın mevcut kir ve toz karmaşasından arındırmak ve hijyeni sağlamak adına yaptığımız temizlik, yaşam kalitemizi de artırıyor.

 

Toz torbasız elektrik süpürgesi ile daha hijyenik ve tozdan uzak bir ortam sağlayabilirsiniz. 

Küçük bir bebeğiniz varsa veya aile bireyleriniz arasında dönem dönem astım ve alerji gibi rahatsızlıklar nüksediyorsa toz torbasız elektrik süpürgesi ile daha hijyenik ve tozdan uzak bir ortam yaratabilirsiniz. Evcil hayvan sahiplerinin başlıca şikayetleri arasında yer alan “dökülen tüyleri” temizlemek için de pratiklik sunan bu süpürgeler, hem emiş gücü ve filtreleri ile öne çıkıyor hem de yeni bir toz torbasına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

 

Toz Torbasız Elektrik Süpürgeleri

Bulunduğunuz ortamı kir ve tozdan arındırmak, daha temiz bir hava solumak için teknolojinin desteğini yanınıza alabilirsiniz. 

Yeni nesil toz tobasız elektrik süpürgeleri teknolojileri ile de öne çıkıyor. Her markanın kendine özel geliştirdiği bu teknolojiler genellikle PowerCyclone, Power Cyclonic olarak adlandırılıyor. Bu teknolojiler  tozu ayırmak için havayı siklonik hazne içinde anında ivmelendiriyor.

Güçlü dönme hareket sağlayan bu teknolojiler, fark yaratan temizlik sonuçları için hava akışını ve süpürgenin performansı en üst düzeye çıkarıyor. Aynı zamanda tozun dağılmasını önlemek için özel olarak tasarlanan bu süpürgeler sayesinde toz havada asılı kalmıyor ve toz haznesinin dibinde birikiyor. Her süpürme sonrası toz haznesini tek bir düğmeye basarak ve tozu etrafa dökülmeden, kontrollü bir şekilde boşaltabiliyorsunuz. Bu açıdan aynı zamanda makina temizliği açısından da pratiklik sağlıyor. Yüksek emiş gücüne sahip oldukları için temizlik kısa sürede bitiyor.

 

Filtreler ne işe yarıyor?

Bu tür süpürgeler sayesinde toz torbası maliyeti de ortadan kalkıyor. Toz torbası dolduğunda sıkça rastladığımız emiş kaybı da yaşanmıyor. Süpürgelerde kullanılan filtreler ise tozu hapsederek temiz ve alerjik unsurların olmadığı bir ortam sağlıyor.

Toz torbasız süpürgeler 2 ana filtre çeşidi kullanıyor. Mikro ve HEPA filtre.

Yaygın olarak kullanılan HEPA (High Efficiency Particulate Air) filtresi, hava temizleyicilerde, klimalarda ve elektrikli süpürgelerde kullanılan ve özellikle alerjisi olanlara uygun bir ince toz filtresi. HEPA-Filtreleri toz parçacıklarının yüzde 99’unu ayırıyor ve böylece havayı toz, mayt, polen ve diğer kirlenmelerden temizliyor.

Torbasız süpürgelerde toz ve hava birlikte çekiliyor ve filtre etrafında dönüyor. Bu hareket esnasında tüm tozlar filtre sayesinde ayrışıyor ve havaya geri atılmaya haznenin içerisinde korunuyor. Buna bağlı olarak emiş kaybı da yaşanmıyor. Her daim aynı performansla kullanabileceğiniz süpürgeniz için senede bir defa filtre değişikliğine gidebilirsiniz.

 

Toz Torbasız Elektrik Süpürgeleri

Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi Nasıl Seçilir?

Elektrik süpürgenizi değiştirmeyi düşünüyorsunuz ve bu süpürgenin toz tobasız olmasını istiyorsanız bundan sonra devreye kişisel tercihler giriyor. Bu tür süpürgeler genellikle A, A+ ve A++ enerji verimlilik sınıfına giriyor. Böylelikle daha az enerji harcıyorlar. Bu tür elektrik süpürgeleri ile temizlenen ortamlar çok daha hijyenik oluyor ve uzun süre kirlenmiyor. Daha gürültüsüz çalışıyorlar, hatta bazı markaların sesi minimuma indiren özel sistemleri bulunuyor. Özellikle bebeği ve evcil hayvanı olan aileler bu sistemlere sahip süpürgeleri tercih edebilir. Tercih sebebi olarak ekstra aparatlarda önem taşıyor. Uzun hortum, boru ve kabloya sahip olması, kullanacağınız zeminin özelliklerine uygun ek başlıklar sunulması ve farklı tasarım özellikleri taşıması kişisel tercih sebeplerinizi değiştirebilir.

 

En İyi Toz Torbasız Süpürge Markalarını MediaMarkt’ta bulabilirsiniz.

MediaMarkt’ta; Dyson, Miele, Philips, Electrolux, Fakir, Arzum ve Rowenta gibi pek çok markanın birçok modelini bulabilirsiniz.

Ben emektar Dyson süpürgemle birlikte yakın zaman önce satın aldığım Electrolux Ultra Flex toz torbasız elektrik süpürgesini kullanıyorum. Hem eşimin toza hassasiyeti hem de kedilerimizin özellikle mevsim geçişlerinde dev bir problem haline gelen tüy dökme sorunları sebebiyle günlük kullanım için böyle bir tercih yaptım. Sessiz olması, emiş gücü, uzun menzile sahip kablosu ve hareket kabiliyetinde yarattığı konfor ile çok memnun kaldım. İhtiyacı olanlara tavsiye ederim.

 

Soğuk havalar yaklaşıyor. Soğuk havalar ve ona bağlı kış hastalıklarının eli kulağında.

Aşağıdaki yazımda, kış hastalıklarına karşı önlem almanızı sağlayacak hava nemlendirme cihazlarından bahsetmiştim.

Kış Hastalıklarına Karşı Etkili Çözüm: Hava Nemlendirme Cihazları

 

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

 

En İyi Toz Torbasız Süpürge Markalarımanşettobasız elektrik süpürgeleritoz tobasız elektrik süpürgeleriToz Torbasız Elektrik Süpürge tavsiyesi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle