Süper ince ve hafif dizüstüler

Dizüstü bilgisayarlar size ağır ve hantal geliyorsa, bir de süper ince ve hafif modelleri deneyin. Güçlenen platformları sayesinde, artık oyun oynayabileceğiniz ya da tüm işlerinizi yapabileceğiniz modeller bulabilirsiniz.

İlk tanıtıldıkları günden bu yana ciddi bir mesafe kat eden Ultrabook’lar, artık bu dönemi başlatan MacBook Air ile arayı kapattılar. İnce ve hafif olmalarının yanında güçlü işlemciler, hızlı SSD depolama birimleri ve uzun pil ömürleri, bu cihazların öne çıkan yönleri.

Acer Aspire S 13
Alüminyum alaşımlı kasa sağlam bir his verirken, inceliğini koruyan Aspire S 13, Full HD çözünürlük sunan 13 inç büyüklüğünde bir dizüstü. Güçlü Intel Core i5 ve i7 işlemciler, 8 GB’a kadar bellek ve 512 GB’a kadar SSD depolama ile yüksek performans arayışındakilere hitap eden cihaz, tek şarjla 10 saatin üzerinde çalışabiliyor.

Asus Transformer Book Flip TP200SA
Dönebilen ekranı ve yaklaşık 11 saat kesintisiz çalışmasını sağlayan pili ile tam bir mobil çözüm oluşturuyor. TP200SA’nın özellikleri ise onu daha çok giriş seviyesinde konumlandırıyor. İç kısmı fırçalanmış metal, dışı ise plastikten oluşan cihaz, 11,6 inçlik ekranında HD Ready çözünürlük sunuyor. USB 3.0’ın yanı sıra, USB-C ile yeni nesil telefonları da doğrudan destekliyor.

Dell XPS 13
Taşınabilirlik, dayanıklılık ve kullanılabilirlik açısından bakıldığında son derece iddialı. Tek şarjla 12 saate yakın bir süre çalışan XPS 13, boyutlarıyla da iddiasını koruyor. En ince yerinde 9 mm olması ve 1,2 kg ağırlığıyla, 11 inçlik bir kasada Full HD çözünürlüklü 13 inçlik bir ekran sunuyor. Intel Core i7 işlemcili cihaz, süper hızlı NVME SSD sayesinde sistem genel ve yanıt verme hızını da artırıyor.

HP Spectre x360
Daha uygun fiyat ile öne çıkan Spectre x360, 13,3 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip. Tamamı alüminyum kasanın sağlamlaştırdığı cihaz, rahat klavyesiyle de dikkat çekiyor. Intel’in Core i5 ve Core i7 işlemci, 8 ve 16 GB bellek, 256 ve 512 GB SSD depolama seçeneklerinin yanında, Intel HD Graphics 5500 ekran kartını bünyesinde barındırıyor. Spectre x360, uzun bir pil ömrü arayanlara da hitap ediyor.

Lenovo Yoga 900
Tasarımıyla renkli bir tarz oluşturan Yoga 900, taşınabilirlik konusunda son derece iddialı. İnce olmasının yanında, hafif olan cihazın, Intel Core i7 işlemcisi, 8 ve 16 GB bellek ile 256 GB’tan 1 TB’a kadar SSD depolama seçenekleri onu güçlü bir PC yapıtor. Ayrıca 13,3 inçlik ekranı 3200×1800 piksel ile son derece yüksek bir çözünürlük sunuyor.

Microsoft Surface Book
Geçen yıl ilk dizüstü bilgisayarı olarak Surface Book’u tanıtınca, üst düzey teknik özellikleri, sağlam yapısı ve kendine has tasarımıyla beğeni toplamıştı. Intel Core i5 ve i7 işlemci, Intel ve Nvidia grafik kartı, 8 ve 16 GB bellek, 128 GB ve 256 GB SSD depolama seçenekleri bulunan Surface Book’un 13,5 inçlik ekranı, diğer cihazlardan farklı (3:2) oranıyla göze çarpıyor.

Samsung Notebook 9
2012’de piyasaya çıkan ilk modeldeki yekpare metal kasayı ve görünümü koruyan, son derece ince bu dizüstü fiyat açısından da o günlere kıyasla daha avantajlı. Intel Core i5 Skylake işlemci kullanan, 8 GB bellek, Full HD çözünürlüklü 13,3 inç LED ekran ve 256 GB SSD depolama gibi özellikleri bulunan ürün, orta düzey performansını çekici bir tasarım ve uygun fiyatla birleştiriyor.

Toshiba Satellite Radius 12
Yüksek çözünürlük arayışındakiler 12,5 inçte 4K sunan Satellite Radius 12’yi tercih edebilirler. Son derece canlı ve renk doğruluğu yüksek, dokunmatik ekranı az sayıdaki Technicolor sertifikalı cihazdan birisi olmasını sağlıyor. Bu da, onu fotoğraf ve video işleriyle uğraşanlar için uygun hâle getiriyor. 6. nesil Intel Core i7 işlemci, 8 GB bellek ve 256 GB SSD depolama ise dizüstünün diğer özellikleri.

 

Acer Aspire S 13Asus Transformer Book Flip TP200SADell XPS 13dizüstüHP Spectre x360laptopLenovo Yoga 900manşetmicrosoft surface booknotebookSamsung Notebook 9süper inceToshiba Satellite Radius 12ultrabook
Yorumlar (0)
Yorum Ekle