SteelSeries Arctis 1 : Oyunculara yeni bir kulak

Oyuncular tarafından çok iyi bilinen Steelseries, yeni bir kulaklığı ile karşımızda. Steelseries’in tüm platformlarla uyumlu olarak nitelendirdiği yeni oyuncu kulaklığı Arctis 1 ile yaz ayları çok keyifli geçecek.

Yaz aylarındayız ve bu aylar özellikle oyuncular için yılın en güzel dönemi. Okul dönemi kapanmıştır ve gece – gündüz kesintisiz oyun bir keyfi için daha iyi bir dönem yoktur. Bu dönemde özellikle oyuncu ekipmanları arayışları çok fazla olur. Bunu bilen firmalar genelde satışların düştüğü yaz döneminde yeni oyuncu ekipmanlarını piyasaya sürerler. Çünkü bu piyasa her dönem ciddi satışlar elde edebiliyor.

Özel olarak geliştirildi

Hepimiz biliyoruz. Oyunun başına oturduğunuzda kimse kalkmasını bilmiyor. Çoğu kez de sabaha kadar oyun oynamışlığımız vardır. Ama bazı durumlar vardır ki dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle gece oyun oynarken ev ahalisini rahatsız etmemek gerekiyor. Bunun için en iyi çözüm iyi bir oyun kulaklığı almak.

Haliyle havalar sıcak olduğu için de kulaklığın yastıklarının rahat ve kolay kolay terletmeyen cinsten olması önemli. Şansa bakın ki bu hafta incelediğimiz Steelseries’in Arctis 1 kulaklığı size bunu da sunuyor.

Tasarımı

Steel Series Arctis 1’in sade ve kullanışlı bir tasarımı var. Bu tasarım sayesinde de ürünü yalnızca evinizde, oyun oynarken değil, aynı zamanda dışarıda, hareket halindeyken de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Sakın şaşırmayın. Bu bir oyuncu kulaklığı ama fazlasını da sunmasını biliyor. .

Pek çok oyuncu kulaklığını dışarıda, mesela akıllı telefonunuza takıp müzik dinlemek için kullanamazsınız. Gerek yapılı tasarım hatları, gerek uzun kablosu, gerekse de mikrofonlu yapısıyla bu çok zordur. Arctis 1’de ise durum farklı. Mevcut kablo uzunluğu, dış mekan kullanımı için ideal. Tabii isterseniz kutudan çıkan uzatma kablosunu da kullanabilirsiniz. Dolaysıyla Mikrofonunu takıp çıkartabilmeniz çok önemli bir avantaj. Bu da ihtiyaçlara göre kulaklığı yapılandırabileceğiniz anlamını taşıyor.

Ses Kalitesi

20–20000 Hz arası frekans tepkisi sunan, mikrofon tarafında da 100Hz–10000Hz frekans tepkisi ve dış ses engelleme özelliği bulunan kulaklık, uzun süreli kullanımlarda dahi kafa ve kulaklarınızı rahatsız etmeyecek bir formda. Özel yastıkları sayesinde de uzun süreli kullanımlarda bile terleme yaşanmıyor.

Ürünün ses kalitesi ise ortalamanın üzerinde. Bass ve tiz’ler gayet başarılı. Pop müzikten rock’a, metal’den türkülere kadar pek çok farklı müzik dinledim ve en yüksek ses seviyesinde bile net, kulaklarımı rahatsız etmeyen bir kaliteyle karşılaştım. Tabii kulaklığın etkisini en çok oyunlarda görüyorsunuz. Eğer takımla hareket ettiğiniz ve taktiklerin önemli olduğu oyunlar oynuyorsanız, dış gürültüyü engelleyen mikrofon sayesinde stabil bir iletişiminiz de oluyor.

Sonuç

Ülkemizde yaklaşık 400 TL fiyat etiketiyle satılan Steel Series Arctis 1 tam bir fiyat/performans canavarı. Bir oyuncu kulaklığı almayı düşünüyorsanız bu ürünü de dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Steelseries ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Arctis 1manşetsteelseries
Yorumlar (0)
Yorum Ekle