Sony yeni 4K HDR televizyonlarını tanıttı

Japonya merkezli tüketici elektroniği şirketi Sony, Sony BRAVIA OLED TV’nin de aralarında bulunduğu yeni televizyon modellerini lanse etti. Tanıtımda Sony Türkiye Genel Müdürü Tatsuo Takahashi ve televizyon ürün müdürü Buket Türkay, BRAVIA OLED TV’nin televizyon dünyasına getirdiği yenilikleri anlattı.

Gerçeğe en yakın görüntü deneyimi vaat eden yeni televizyonların tamamı 4K çözünürlüklü ekrana sahip ve HDR özellikleriyle dikkat çekiyorlar.

OLED’deki 8 milyonu aşkın kendiliğinden aydınlanan piksel sayesinde A1E serisi, sunduğu görsel deneyimle iddialı. Bu seri, dünyanın ekran üzerinden etkileyici kalitede ses sunabilen ilk büyük ekranlı TV’si olma özelliğini taşıyor.

HDR dünyası, video aktarma hizmetleri, 4K UHD Blu-Ray ve son olarak da PlayStation 4 oyunlarının sunulması ile büyük bir genişleme gösterdi. Şimdi ise, doğru görüntü işleme teknikleri, tam da film yapımcıları veya oyun geliştiricilerin istediği gibi baş döndürücü bir görüntü sunulmasında önemli bir rol oynuyor. Sony’nin 4K HDR Processor X1 Extreme’in doku, derinlik, renk ve kontrast ile gerçek yaşamı aratmayan resim üretme yeteneği ile HDR alanında gerçekleştirdiği ciddi atılım geniş bir çevrenin övgüsünü kazanmıştı. Sony, yeni TV serisi ile 4K HDR Processor X1 Extreme’in gücünü daha da geniş bir kitleye ulaştırmayı hedefliyor.

X1 Extreme çok büyük sayıda pikseli kesin şekilde kontrol ederek OLED’in 4K HDR resim sunma yeteneğini genişletebiliyor.

BRAVIA OLED TV’de dünyada ilk kez ses sistemi ile görüntü sistemi birleşiyor. Acoustic Surface (Akustik Yüzey) teknolojisi ile çoğu TV hoparlörünün aksine, ses ekranın tamamından geliyor. Sonuç olarak, ortaya dikkati görüntüden dağıtmayan bir tasarım çıkıyor.

HDRoledsonysony 4K HDR tvtv
Yorumlar (0)
Yorum Ekle