Sony PlayStation 5 depolama için harici SSD destekleyecek mi?

Merakla beklenen Sony PlayStation 5’in çıkışı tarihi ve çıkışından bir süre sonrası için aktarılan bilgiye göre ‘depolama alanını yükseltebilmek için harici SSD kullanımını’ desteklemeyecek. İşte detaylar…

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5‘in çıkışına günler kaldı ve son detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bu seferki detay ise PlayStation 5’in depolama kapasitesi ve harici SSD’si ile ilgili…

Geçtiğimiz saatlerde Sony’nin onay vermesi üzerine konsolun çıkışında harici SSD desteklenmeyeceği kesinleşmiş oldu. Zaten geçtiğimiz aylarda PlayStation donanım mimarı Mark Cerny, “PlayStation 5’e M.2 SSD’leri almadan önce bizden haber bekleyin.” uyarısı yapmıştı.

Bir süre daha beklenmeli…

Harici SSD desteği ileriki zamanlarda bir güncelleme ile eklenecek ve büyük ihtimalle eklendiğinde de desteklenen SSD’ler paylaşılacak.

PlayStation 5, 825 GB’lık depolama kapasitesi ile çıkış yapacak, fakat bunun kullanılabilir bölümü bir miktar daha az; 664GB. Bu arada konsolun çıkışında USB ile harici depolama sağlayabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Sony’nin en yeni oyun konsolu, nihayet çıkıyor. Merakla ve heyecanla beklenen PS5’e dair birçok bilgi netlik kazandı, hatta basında inceleme videoları da görünmeye başladı. Bu noktada son kullanıcı açısından aygıtın ne zaman geleceği sorusu ise net.

Kesin bilgi: Son günler…

Son bilgilere göre Sony PlayStation 5, 19 Kasım 2020‘deçıkış yapacak.

Harici SSDsony playstation 5
Yorumlar (0)
Yorum Ekle