Samsung’tan iç ve dış mekan güvenliği için kameralar

Samsung, ABD’de tanıttığı Wisenet-SmartCam A1 Home Security System ile ev ve ofisler için güvenlik kamerası kiti sunuyor. İşte detaylar…

Samsung, geniş ürün gamıyla tanınan oldukça köklü bir tüketici elektroniği şirketi. Güney Kore merkezli markanın buzdolabından akıllı telefona, akıllı saatten fotoğraf makinesine birçok farklı teknoloji ürünü bulunuyor. Belki de en az bilinen ürünleri ise güvenlik kameraları alanında. Samsung, bu noktada iki yeni cihaz tanıtımını ABD’nin Las Vegas şehrinde gerçekleştirdi. Wisenet-SmartCam A1 Home Security System adıyla gelen iki ayrı güvenlik kamerası gerek modern tasarımları, gerekse teknik detayları ile ilgi çekti.

İç mekan için ayrı, dış mekan için ayrı modellerle gelen güvenlik kameraları, temelde ev ve ofisler için dizayn edildi. Dış mekan için geliştirilen güvenlik kamerasında 1080p (Full HD) video çözünürlüğü öne çıkıyor. Ayrıca 130 derecelik görüş açısı ve 350 derecelik kaydırma özelliği de diğer önemli detayları arasında yer alıyor.

Samsung’un iç mekan için sunduğu model ise birçok muadil güvenlik kamerası gibi 720p yani HD çözünürlüklü video sağlıyor.

Geliştirilen video kamerası modelleri ile Samsung, ev ve ofislerdeki istenmeyen durumların önüne geçilmesini amaçlıyor. Hırsızlık ve benzeri durumlarla ilgili olarak güvenlik çözümü sunuluyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

güvenlik kamerasısamsungsamsung Wisenet-SmartCam A1 Home Security SystemWisenet-SmartCam A1 Home Security System
Yorumlar (0)
Yorum Ekle