Samsung’dan gıdaları daha uzun süre taze tutan teknolojiler

Samsung buzdolaplarında kullandığı ‘Twin Cooling’, ‘Smart Freezer’ ve ‘Digital Inverter Kompresör’ gibi yenilikçi teknolojilerle hem gıdaların daha uzun süre taze ve doğal kalmasını, hem de kişiselleştirilebilir kullanım kolaylığı ve enerji tasarrufunu bir arada sunuyor. 

Samsung, yenilikçi bir bakış açısıyla geliştirdiği teknolojileri her alanda kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Samsung’un buzdolaplarına yönelik sunduğu patentli ve üstün teknolojiler, hem kalabalık ailelerin hem de bireylerin gıdaları en güvenli koşullarda, taze ve uzun ömürlü bir şekilde saklamalarına imkan sunuyor.

Samsung’un bağımsız soğutma özelliği ile dondurucu ve soğutucu bölümlerindeki gıda kokularının birbirlerine karışmasını önleyen eşsiz teknolojisi Twin Cooling Plus™, gıdaların uzun süre taze kalabilmeleri için her rafta eşit soğutma ile ideal nem koşullarını sağlayabiliyor.

Samsung’un gerektiğinde daha fazla buzdolabı iç alanı yaratan ve çalışma modunu değiştirerek enerji tasarrufu sağlayan özelleştirilebilir fonksiyonu Smart Freezer (Akıllı Dondurucu), kullanıcılara 5 adet dönüşüm modu sunuyor. Kullanıcılara kendi tercihlerine göre kişiselleştirilebilir kullanım seçenekleri sunan bu dönüşüm modları, buzdolabında soğutucu veya dondurucu alanının artırılıp azaltılmasına  imkan sağlıyor. Örneğin; evinde ayrı bir derin dondurucu bulunan aileler veya derin dondurucu ihtiyacı az olan kullanıcılar, bu dönüşüm modları sayesinde dondurucu yerine daha fazla soğutma alanı sağlayarak, dondurucu bölümünde büyük bir karpuz veya balkabağı gibi gıdaları güvenli ve yer sorunu yaşamadan saklayabiliyor.

Enerji tüketimini azaltan ‘Digital Inverter Kompresör’ teknolojisi

Ailelerin veya kişilerin günlük soğutma ihtiyacına uygun bir şekilde buzdolaplarındaki kompresör devrinin otomatik olarak ayarlanmasına imkan sunan Digital Inverter Kompresör teknolojisi ise soğutma talebine uygun olarak, kompresör devrini otomatik bir şekilde, 7 farklı hız seviyesine göre ayarlayabiliyor. Buzdolabının kapakları açılmadığında ve dolap içi sıcaklık stabil kaldığında, Digital Inverter Kompresör düşük devirlerde çalışarak, daha fazla enerji verimliliği sağlıyor.  Böylece, elektrik kullanımı minimuma indirilerek, enerji tüketimi azaltılmış oluyor.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle