Samsung Galaxy Tab S6 İncelemesi

Kullanıcılar tarafından her geçen gün daha az tercih edilen tablet kategorisinin hayatta kalması için iki yol var: Çok uygun fiyat ile cazip hale gelmek ya da masaüstü bilgisayarın yerine geçecek kadar iddialı olmak. Samsung Galaxy Tab S6 ikinci yoldan ilerliyor ve hedefi çok yükseğe koyuyor. 10.5 inç harika bir AMOLED ekrana sahip olan S6, gücünü Qualcomm Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 6GB RAM ve 128GB dahili depolama da ürünün öne çıkan diğer özellikleri. Üründe 512GB destekleyen MicroSD giriş de unutulmamış. USB-C ile hızlı şarj olan üründe kulaklık girişi bulunmuyor. Dolayısı ile ya kablosuz ya da USB-C uyumlu bir kulaklık çözümüne ihtiyacınız var. Bunun dışında Dolby Atmos özellikli dört hoparlör kaliteli ve fazlasıyla tatminkar bir ses çıkışı sunuyor. Tüm yükü sırtlaması için de 7,040mAh gücünde bir batarya var. Yoğun kullanımda bile gün içerisinde sizi yarı yolda bırakmayacak bir değer bu. Genel olarak performansa baktığımızda ise grafik ağırlıklı oyunların en yüksek çözünürlükte hiç takılmadan çalıştığını belirtelim. Sadece uzun kullanımdan kaynaklı ısınmalar söz konusu olabiliyor.

Samsung Galaxy Tab S6 kutu içerinde S Pen bulunuyor

Samsung Galaxy Tab S6 ve Ekranın Büyüsü

2560×1600 çözünürlükteki AMOLED ekran 16:9 orana sahip ve bu nedenle tam da video izlemek için ideal. Ekranda ayrıca HDR10, HDR10+ gibi mobil bir cihazdan beklenmeyecek özellikler var. Elbette televizyondaki kadar belirgin olmasa da bu iki özelliğin seyir keyfini artırdığı bir gerçek. Özetle Samsung’un ekranda hiçbir masraftan kaçınmadığını söyleyebiliriz. Ekrana bir de kutuya dahil S Pen eşlik ediyor. Özellikle grafik uygulamalarında ve not alma gibi işlemlerde S Pen ile ekranın uyumu oldukça tatmin edici.

DeX ile Masaüstü Deneyimi

Samsung’un bazı üst seviye tablet ve telefonlar için geliştirdiği DeX, S6’yı masaüstü benzeri bir deneyimle kullanmanızı sağlayan önemli bir avantaj. S6’yı HDMI’dan bir başka ekrana bağladığınızda farklı bir arabirim olarak kendini gösteriyor. Özellikle Gmail ve tarayıcı gibi uygulamaların DeX’e özel olarak uyarlanması kullanımı rahatlatsa da “masaüstünün yerini almak” iddiasını tam olarak karşılayamıyor. Alışmanın biraz zaman aldığı DeX’in en önemli artısı çoklu pencereler. Farklı uygulamalar arasında normal Android’e göre daha rahat hareket imkanı sunan DeX elbette bir Windows işletim sistemi kadar esnek olamıyor. Bu noktada ürüne dilerseniz 1299 liraya satılan klavye takabilirsiniz. Klavye ile deneyimi masaüstüne bir adım daha yaklaştırmak mümkün.

Çift kamera ve AKG destekli ses sistemi oldukça başarılı

Zorlu Rakipler

Samsung Tab S6 ile özellikle marka olarak tablet kategorisinde çıtayı yükseltiyor. Ancak fiyatıyla “premium” segmentinde yer alan S6’nın iPad Pro’ya göre yazılım ve uygulama anlamında daha fazla atılıma ihtiyacı var. Diğer taraftan Huawei gibi markalardan da aynı kategoride çok ciddi ürünler çıkıyor. Dolayısı ile genel olarak başarılı olan bu ürünün rakipleri de bir hayli dişli. Ancak S6 kullanmaya başladığınız andan itibaren size uzun yıllar yüksek performans ile hizmet edecek hissini hemen geçiriyor. Kararı ihtiyaçlarını doğrultusunda vermek de size düşüyor. Ürünü 5499 lira etiketi ile bu adresten inceleyip satın alabilirsiniz.

Androiddexdonanımmanşetmobiloyunsamsungsamsung galaxySamsung Galaxy S6tabletuygulamavideoyazılım
Yorumlar (0)
Yorum Ekle