Samsung Galaxy S11 kamerada vites yükseltecek

Samsung Galaxy S10 serisinin ardından gözler, serinin yeni üyelerine çevrildi. Henüz haklarında konuşmak için çok erken olsa da Samsung Galaxy S11 kamerası hakkında ilginç sızıntılar ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S11 kamerada vites yükseltecek!

Her sene yeni üyeleri ile tanıştığımız Galaxy S serisi, her modelde kamera için önemli bazı yenilikler sunmakta. Görünüşe göre şirket, Galaxy S11 ile kameradaki yenilikleri biraz daha ileriye taşıyacak.

Güvenilir sızıntıları ile tanınan Ice Universe, Galaxy Note 10‘un da tıpkı Galaxy S10 modelinde olduğu gibi S5K2L4 ana kamera sensörü ile geleceğini belirtiyor. Ancak Ice Universe’e göre Galaxy S11’den itibaren, kamera açısından önemli değişiklikler söz konusu olacak.

Şirket 12 MP çözünürlüğündeki sensörü Galaxy S7 modelinden beri kullanmaktaydı. Buna karşın yeni lenslerle ve yazılım optimizasyonları ile iyileştirilen kamera, önemli ilerlemeler kaydetmişti.

Son zamanlarda adı 64 MP kamera sensörleri ile anılan Samsung, görünüşe göre bu sensörü Galaxy S11 serisi ile kullanıcılara sunabilir. Şu an akıllı telefonlarda en fazla 48 MP kullanıldığını düşünürsek, bunun önemli bir sıçrama olduğunu düşünebiliriz.

Bununla birlikte Galaxy S11’de 64 MP kamera görmeyi beklesek de, Galaxy S11 bu çözünürlükte kameraya sahip olacak ilk model olmayabilir. Şirketin başka orta-üst segment modellerinde de, daha öncesinde benzer bir sensörle karşılaşmamız mümkün. Ayrıca diğer markaların da benzer planlarının bulunduğunu biliyoruz.

Galaxy S11 ne zaman tanıtılacak?

Yeni Galaxy S serisinin Şubat 2020 tarihinde düzenlenmesi muhtemel bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Şu an için çok erken olsa da, şirketin önceki lansmanlarına baktığımızda mümkün gözüküyor.

Galaxy S11Galaxy S11 donanımıGalaxy S11 fiyatıGalaxy S11 hakkındaGalaxy S11 kamerasıGalaxy S11 özelliklerisamsungsamsung galaxySamsung Galaxy S11
Yorumlar (0)
Yorum Ekle