Samsung Galaxy A53 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!

Akıllı telefon sektörünün güçlü oyuncularından Samsung, yaptığı yeni hamlelerle kullanıcılarına hitap etmeye devam ediyor. Her segmentten telefonuyla bu alanda aktif şekilde boy gösteren şirket, özellikle ülkemizde orta segment modelleriyle sıklıkla tercih ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Galaxy Unpacked Part 2 kapsamında Galaxy Z Flip 3 Bespoke Edition dahil olmak üzere birçok ürününü vitrine çıkaran şirket, diğer taraftan ilerleyen dönemlerde tanıtmaya hazırlandığı Galaxy A53 modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak bu cihaz hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Samsung Galaxy A53 modelinin renk seçenekleri belli oldu

Kısa süre önce GalaxyClub tarafından yayınlanan rapora göre Galaxy A53; siyah, beyaz, açık mavi ve turuncu olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle kullanıcı karşısına çıkacak.

Bunun yanı sıra turuncu renginin Samsung telefonlarında çok fazla tercih edilmediğini söyleyelim. Şirket en son 2019 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy A50’de turuncu tonlarına oldukça yakın olan mercan rengini kullanmıştı.

Akıllı telefonun teknik özellikleri ile ilgili de yeni detaylar geldi. Buna göre cihaz, Galaxy A52’den farklı olarak 4G ve 5G olmak üzere iki farklı varyantla gelmeyecek. Cihaz, standart olarak 5G ile piyasaya sürülecek. Ayrıca akıllı telefonun işlemcisi önceki modellere kıyasla daha güçlü ve yetenekli olacak.

Galaxy A53’ün arka tarafında ise 64 Megapiksel ana kamera yer alacak. Aynı zamanda bu kameranın OIS desteği olduğunu belirtelim. Kamera tarafında ortaya çıkan bilgiler şimdilik bu kadar.

Son olarak akıllı telefonun çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi yok. Ancak iddialara göre, genellikle Galaxy S serisi telefonlarının ardından Galaxy A modellerini vitrine çıkaran şirket, bu yıl da çizgisini bozmayacak. Yani Samsung Galaxy A53, 2022’de Galaxy S22 serisinin tanıtılmasından sonra kullanıcıların beğenisine sunulacak.

samsungsamsung galaxy A53
Yorumlar (0)
Yorum Ekle