Samsung, Galaxy A52 için yeni bir güncelleme yayınladı

Güncelleme konusunda önde gelen isimlerden Samsung, geçmişteki kötü algılardan artık eser bırakmadı. Koreli üretici bu alanda ciddi adımlar attı ve yazılım güncellemelerini telefonlarını aylık  olarak yayınlayan en hızlı şirketlerden biri haline geldi.

Bilindiği üzere Google, her ay güvenlik yamalarını ilk olarak Pixel telefonları için piyasaya sürüyordu. Ancak Samsung öyle bir seviye atladı ki bu güncellemeleri, Google’dan bile daha erken sürede cihazlarına ulaştırmayı başardı. Diğer üreticiler henüz Temmuz güncellemelerini yayınlamaya devam ederken, Koreli üretici ise Ağustos ayının güvenlik yamalarını şimdiden sunmaya başladı.

Galaxy A52, Ağustos güvenlik yamasını alan ilk Galaxy modeli oldu

Ağustos ayı henüz gelmedi. Ancak Samsung daha bu aya girmeden güvenlik yamalarını şimdiden piyasaya sürmeye başladı. Şirketin orta sınıf Galaxy A52 modeli ise bu güncellemeyi alan ilk Galaxy telefonu oldu.

Galaxy A52 için Ağustos 2021 güvenlik güncellemesi, A525FXXU3AUG4 yapı numarasıyla geliyor. Güncelleme değişiklik listesi şu an için Samsung tarafından bildirilmedi. Ancak bu sürüm muhtemelen güvenlik açıklarını kapatıyor ve bazı küçük iyileştirmeler getiriyordur diye tahmin ediyoruz.

Şu anda Kafkasya ülkeleri, Almanya, Kazakistan, Rusya ve Ukrayna’daki Galaxy A52 kullanıcıları, Ağustos 2021 güvenlik yamasını getiren yeni güncellemeyi cihazlarına indirip yükleyebilir. Türkiye içinde bu ülke birkaç hafta içinde piyasaya sürülecektir.

Bu yılın başında tanıtılan Galaxy A52, kutudan direkt olarak Android 11 tabanlı One UI 3.1 arayüzüyle çıktı. Şu anda cihaz Samsung’un aylık güvenlik güncelleme programında yer alırken, aynı zamanda üç büyük Android işletim sistemi güncellemelerini de alacak şanslı modeller arasında bulunuyor.

 

Galaxy A52
Yorumlar (0)
Yorum Ekle