Samsung 8K TV Türkiye’de!

Samsung, yeni televizyonu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 98 inç ekran genişliğine sahip olan model, QLED 8K TV olarak piyasaya sürüldü. 8K TV olma özelliğine sahip olan modelin fiyatı da oldukça yüksek seviyede…

Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde MENA Forum 2019 etkinliğinde tanıtılan Samsung QLED 8K TV, 98 inç ekran boyutu ve 8K teknolojisi ile sonunda Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Samsung modelinin fiyatı ise dudak uçuklatacak cinsten. Samsung QLED 8K TV tam olarak 279.999 TL fiyatı ile herkesi şaşkına çevirdi. Öte yandan  modelin henüz sadece online olarak satışa sunulduğunu da söylemeden geçmeyelim.

TV, Samsung’un kendi resmi web sayfası üzerinden online olarak üç taksitle satın alınabiliyor. Böyle olunca aylık taksit miktarı ise 93.333 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung QLED 8K TV, Quantum işlemci bulunduruyor ve 98 inç ekranında 7680×4320 piksel çözünürlük kalitesi sunuyor. Hal böyle olunca ise Samsung’un yeni model 33 milyondan fazla piksel ile bizleri karşılıyor. TV’nin bazı özellikleri arasında ilk dikkat çeken akıllı mod oluyor. Bu mod ile TV, izlenen içeriğe uygun olarak ekran parlaklığını ayarlıyor ve bunun yanında yine sesi de otomatik olarak kontrol ediyor. TV’de arka aydınlatmayı kontrol eden Direct Full Array 16X, HDR10+ ve 60W ses çıkışı gibi farklı özellikler yer alıyor.

Diğer yandan Samsung QLED 8K Q900R, bir yıl içerisinde 1025 kWh’lik güç tüketimi gerçekleştiriyor ve aylık elektrik faturasına yansıyan miktar da 50 TL.

Samsung 8K TV
Yorumlar (0)
Yorum Ekle