Sağlıklı bir hayat için 5 akıllı bileklik önerisi

Sağlıklı bir hayat için hareketli bir yaşantıya sahip olmak gerekiyor. Uzmanlar günde en az 10 bin adım yürümeyi öneriyor. Attığınız adımları takip etmenin, kendinizi her geçen gün daha fazla adım atmak için motive etmenin, hedefinizi takip etmenin yolu da teknolojiden geçiyor. Bunun için en ideal ürün ise akıllı bileklikler. Bu kategorideki ürünler akıllı bant olarak da adlandırılıyor. Bu yazıda akıllı bileklik modellerini inceliyor ve size seçiminizi kolaylaştırmak için beş akıllı bileklik öneriyorum.

GARMIN Vivosmart

Aktivite takibinde size yardımcı olabilecek ilk ürün tavsiyem, GARMIN firmasının Vivosmart adlı modeli. GARMIN Vivosmart, attığınız adım sayısını, yaktığınız kalori miktarını ve kat ettiğiniz mesafeyi, akıllı bildirimlerle dokunmatik ekranında gösteriyor. Size özel günlük hedefler belirleyerek, daha fazla hareket etmeniz için motive ediyor. Hareketleriniz azaldığında yerinizden kalkıp yürümeniz için ekran bildirimi ve titreşimle uyarıyor. GARMIN Vivosmart, opsiyonel olarak satın alabileceğiniz nabız bandı ile kalp nabız bilgilerinizi de gösterebiliyor.

Yürümenin yanında koşmaya karar verdiğinizde ise ‘Koşu Modu’ ile, kat ettiğiniz mesafeyi, attığınız adım sayısını ekrandan takip edilebilirsiniz. GARMIN Vivosmart, daha sağlıklı bir hayat için uykunuzu da takip ediyor. Günde kaç saat uyuduğunuzu kaydederek, bu veriler ışığında daha sağlıklı bir uyku alışkanlığı kazanmanız için size yardımcı oluyor.

GARMIN Vivosmart tarafından elde edilen verileri, akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz Garmin Connect mobil uygulamasından takip edebilirsiniz. Garmin Connect’i iOS ve Android işletim sistemleri için ücretsiz olarak indirebilirsiniz. GARMIN Vivosmart, ‘Bisiklet Modu’ ile de bisiklet kullanımı sırasında, opsiyonel hız sensörü aracılığıyla, anlık hızınızı gösteriyor. ‘Bisiklet Modu’nda kat edilen mesafeyi GARMIN Vivosmart üzerinden görebilirsiniz. Opsiyonel olarak satılan nabız bandı kullanarak, bisiklet sürerken kalp atış hızınızı takip edebilirsiniz.

Ürün, akıllı telefonunuza gelen çağrıları ekranında gösterebiliyor ve titreşimle çağrılarda uyarı veriyor. Ekrana dokunarak hem aktivitelerinizi hem de akıllı telefonunuzdan gelen çağrıları yönetebilirsiniz. Yürüyüş ya da koşu sırasında dilerseniz, telefonunuzdaki MP3’lerinizi GARMIN Vivosmart’tan çalmaya başlayabilirsiniz. 50 metreye kadar su geçirmez olan GARMIN Vivosmart’ı yüzerken de kullanabilirsiniz. GARMIN Vivosmart ile ilgili daha fazla bilgi ve satın alma bilgilerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

POLAR Loop 2

POLAR’ın Loop 2 adlı akıllı bilekliği, adımlarınızı ve kat ettiğiniz mesafeyi takip ederek, daha aktif bir yaşam sürmenizde size destek oluyor. Uzun süre hareketsiz kaldığınızda, sizi uyararak biraz dolaşmanız, hareket etmeniz için uyarıyor. Cihazda varsayılan süre 55 dakika olarak tanımlanmış. 55 dakikadan fazla oturursanız, biraz dolaşmanızın iyi olacağı titreşimle hatırlatılıyor.

POLAR Loop 2, adım ve mesafenin yanı sıra, kaç kalori yaktığınızı da hesaplıyor. Kilo, boy, yaş, cinsiyet gibi verilerinizi temel alarak size özel fiziksel etkinlik öneriyor. Cihaz, günlük olarak belirlediğiniz hedefe ulaşmanız için sizi zaman zaman bildirimlerle yönlendirerek yardımcı oluyor.

Günlük etkinliklerinizi beş zorluk derecesine bölen POLAR Loop 2’de, bu dereceler, dinlenme, oturma, düşük, orta ve yüksek adlı kategorilerle belirlenmiş. Uykunuzun süre ve kalitesini otomatik izleyen POLAR Loop 2, elde ettiği tüm verileri, Polar Flow adlı mobil uygulamayla yönetiyor. Bu verileri görebilmek için akıllı telefonunuza Polar Flow mobil uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Aktivite verilerinizi günlük, haftalık veya aylık istatistik olarak POLAR Loop 2 ile geçmişe dönük inceleyebiliyorsunuz. Aktivite verilerinizi takip için, sadece Polar Flow mobil uygulaması kullanmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz Apple Health Kit, Google Fit, MyFitnessPal ve MapMyFitness gibi uygulamalar da kullanabilirsiniz.

Polar Flow mobil uygulamasını akıllı telefonlarıyla Bluetooth Smart sensörü ile entegre kullananlar, gelen çağrılar, mesajlar, sosyal medya uygulamalarından gelen anlık bildirimler ve takvim hatırlatmalarını titreşimle bildirim olarak alabiliyor. Spor yaparken telefonunuza gelen çağrıları akıllı bilekliğinizden cevaplayabilir ya da gelen bildirimleri okuyabilirsiniz. Fazla bildirim alarak, gereksiz meşguliyet yaşamak istemezseniz, almak istediğiniz bildirimleri akıllı telefonunuzdaki Polar Flow uygulamasından azaltabilirsiniz.

POLAR Loop 2, 200 metreye kadar su geçirmez. Bu yönüyle özellikle yüzme sırasında aktivite takibi yapmak isteyenler için ideal bir ürün olduğu anlamına geliyor. POLAR Loop 2’nin pil ömrü de oldukça iddialı. Üretici firma, ürünün günde 1 saatlik antrenman yapılması halinde 8 gün pil ömrü olduğunu belirtiyor. POLAR Loop 2 ile daha fazla detay ve satın alma bilgilerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SONY SmartBand Talk

Akıllı bileklik olarak bir başka seçenek ise SONY SmartBand Talk. Ürün, Android 4.4 KitKat ve üstü işletim sistemlerini kullanan akıllı telefonları destekliyor. Akıllı telefonlara yüklenen Sony’nin Lifelog mobil uygulamasıyla Bluetooth bağlantısı aracılığıyla entegre edilerek çalışıyor. SmartBand Talk, üzerindeki mikrofon ve hoparlör sayesinde, akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmadan gelen çağrıları cevaplamanızı ve telefon görüşmesi yapabilmenizi sağlıyor.

Gelen kısa mesaj ya da sosyal ağ bildirimleri akıllı saatin 1.4 inç 320 x 320 piksel e-mürekkepli ekranından okunabiliyor. 1,5 metre derinliğe kadar su geçirmeme özelliğine sahip olan SONY SmartBand Talk, 3 güne kadar kadar pil ömrü vaad ediyor. SONY SmartBand Talk ile ilgili daha fazla detay ve satın alma bilgilerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SAMSUNG Sport Band Charm

Samsung’un akıllı bilekliği Sport Band Charm, normal bir akıllı bileklik görünümü yerine, daha çok zarif bir mücevher görünümü verilerek tasarlanmış. Bu açıdan işlevselliği yanında şık bir aksesuar olarak da kullanılabiliyor. Android 4.4 ve üstü işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarla çalışan SAMSUNG Sport Band Charm, spor aktivitesi takibinin yanında, telefona gelen çağrı bildirimi, gelen SMS bildirimi ve akıllı telefondan seçilebilecek uygulamaların bildirimlerini de üç renk LED’le uyarı olarak gösteriyor.

Günlük etkinliklerinizi 7 gün 24 saat takip eden SAMSUNG Sport Band Charm, Samsung’un S Health adlı aktivite takip uygulamasıyla eş zamanlı çalışıyor. Kullanıcılar tüm aktivitelerini istatistiksel olarak, akıllı telefonlarında bulunan Samsung S Health mobil uygulamasından takip edebiliyor. SAMSUNG Sport Band Charm ile ilgili daha fazla detay ve satın alma bilgilerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Thrumm Aster Akıllı Bileklik

Akıllı bileklik almayı düşünenlere son tavsiyem, Thrumm Aster akıllı bileklik. OLED ekrana sahip olan ve akıllı telefonlara Bluetooth 4.0 üzerinden bağlanan ürün, minimum Android 4.3 ve iOS 7 işletim sistemlerini destekliyor. Ter ve su sıçramasına dayanıklı olarak üretilen Thrumm Aster akıllı bileklikte, yerleşik olarak 3D ivme sensörü bulunuyor. Şarj edilebilir Li-ion pilinin ömrü ise üretici firma tarafından 5-7 gün arasında olarak belirtilmiş. Ürünün kutu içeriğinde fazladan bir bilek bandı çıkıyor. Ayrıca bileklik olarak kullanmak yerine, cihazı kemerine takmak isteyenler için bir de kemer klipsi ücretsiz veriyor. Ürünün kutu içeriğinde ayrıca USB şarj kablosu ve mini bir kullanım kitapçığı çıkıyor. Daha fazla detay ve satın alma bilgilerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

DAHA FAZLA MODEL ARASINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ

Bu yazıda öne çıkan akıllı bileklik modellerini incelemeye ve özelliklerinden söz etmeye çalıştım. Akıllı bileklik fiyatları farklı seviyelerde değişiyor. Bütçenize uygun bir akıllı bileklik bulmak ve modeller arasında daha kapsamlı karşılaştırma yapmak için Media Markt’ta satışa sunulan tüm modelleri “akıllı bileklik” araması yaparak görebilirsiniz.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

akıllı bantakıllı bileklik fiyatlarıakıllı bileklik modelleriAkıllı BilekliklerAndroid 4.4 KitKatApple Health KitbluetoothCharmfitnessgarminGarmin ConnectGARMIN VIVOSMARTGoogle FitLoop 2manşetMapMyFitnessmelih bayram dedemyfitnesspalPolarPolar FlowPOLAR Loop 2sağlıksamsungsamsung charmSAMSUNG Sport BandSAMSUNG Sport Band Charmsmartbandsmartband talksonySony LifelogSONY SmartBand TalksporThrumm AsterThrumm Aster Akıllı BileklikVivosmart
Yorumlar (1)
Yorum Ekle