React Native for Windows testlerine başlandığı duyuruldu

Microsoft, BUILD 2019 konferansı kapsamında birbirinden önemli duyurular gerçekleştirdi. Bunlardan biri de React Native for Windows testleri hakkındaydı…

React Native dili ile uğraşan yazılımcılar için React Native for Windows testlerinin başladığı açıklandı.
Artık yazılımcılar Windows 10 içerisinde istedikleri uygulamayı geliştirebilecek ve bunu yayınlayabilecek…

React Native for Windows Nedir?

Microsoft, BUILD 2019 konferansı içerisinde birbirinden önemli duyurular yaptı. Bu duygulardan biri de react native üzerinde oldu. React Native For Windows ile bundan böyle kullanıcılar Windows işletim sistemi için React Native uygulamaları geliştirebilecek.

React Native, tam olarak Facebook tarafından gerçekleştirilen bir proje. React Native sayesinde geliştiriciler Javascript aracılığı ile Android ve iOS uygulamaları getirebiliyor. Bunun yanında hem Windows hem de MacOS için uzantı ya da eklenti yazabiliyor.

Diğer yandan React Native for Windows programı React Native desteği sunmasının yanında performans odaklı çalışıyor. Ayrıca React Native for Windows programının MIT lisansı ile geliştirildiğini de söylemek mümkün. Programın birçok bileşeni C++ ile baştan yazılarak daha yüksek performanslı bir hale getirilmiş durumda.

Bunların yanı sıra geliştiriciler program sayesinde herhangi bir PC, tablet ya da Xbox gibi Windows 10 cihazlarına uygulama yazabilecek ve aynı zamanda yüksek performans elde edebilecek.

React Native for Windows
Yorumlar (0)
Yorum Ekle