Qualcomm Snapdragon 712 duyuruldu

Fenomen çip üreticisi Qualcomm, orta-üst segment akıllı telefonlar için geliştirilen yeni Snapdragon 712 işlemcisini tanıttı. İşte detaylar…

Küresel ölçekteki mobil cihazların önemli bir kısmının işlemcisinin tedariğini sağlayan Qualcomm, yeni nesil orta-üst segment donanım argümanını açıkladı. Orta-üst segment akıllı telefonlar için geliştirilen yeni işlemci, Snapdragon 712 ismiyle geliyor.

Snapdragon 710’un ardından çıkışını gerçekleştiren Snapdragon 712, 10nm fabrikasyon süreciyle üretiliyor. Ek olarak Qualcomm Kryo 360 işlemci, Qualcomm Adreno 616 grafikler ve Qualcomm Hexagon 685 DSP şeklinde çok çekirdekli AI Engine’le birlikte geliyor.

Daha performanslı…

Oyun ve yapay zeka özellikleri ile dikkat çeken yeni nesil akıllı telefonlar için ideal işlemci özellikleri sunacağı belirtilen Snapdragon 712’de, önceki nesil Snapdragon 710’a göre üstünlükler de resmi olarak açıklanmış durumda. Buna göre Snapdragon 712, öncülüne göre yüzde 10 daha süratli ve performanslı.

Qualcomm Spectra 250 kamera ISP’si sayesinde 32 MP’ye kadar kamera çözünürlüklerinin destekleneceği de kaydediliyor. Görüntüleme tarafında 4K video kaydıyla birlikte ayrıca grafik işlemcisinin 1 milyarı aşkın renk verebileceği, ses teknolojisinin de iddialı olduğu bilgileri aktarılıyor.

Qualcomm Quick Charge 4.0 Plus destekli işlemcinin (daha hızlı şarj olma süreleri) önümüzdeki süreçte 32 MP kamera, yeni nesil hızlı şarj, özellikle ilgili düzeyinin sürekli arttığı Battle Royale türü için olmazsa olmazlardan biri olan daha iyi grafikler sunan oyun deneyimi gibi mobil cihaz özelliklerini beraberinde getirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

akıllı telefondonanımmobilQualcomm Snapdragon 712Qualcomm Snapdragon 712 özellikler
Yorumlar (0)
Yorum Ekle