Q’yu beklerken, Android R konsept görüntüleri çıktı

Android ekosistemini yakından ilgilendiren Android Q güncellemesi bir süredir gündemi meşgul ediyor. Zaman içinde Android Q alacak model sayısı çoğalırken, gözler Android R güncellemesine çevrildi. Daha Android Q resmi olarak yayınlanmadan, en yeni işletim sisteminin görüntüleri ortaya çıktı.

Android R konsept görüntüleri ortaya çıktı

Android Q sürümünün ardından yayınlanması beklenen Android 11 R, bir sonraki amiral gemisi modellerde kendine yer bulacak. Tabii yeni sürüm ile ilgili şimdilik net bilgiler elimizde yok. Ancak, yeni özellikler ve geliştirmeler bir demo ile kullanıcılara gösterildi. Demoda gösterilenlerin bir konsept olduğunu hatırlatalım. Bu da, gösterilenlerin tamamen gerçek olup olmayacağına dair bir kesinliğin bulunmadığını gösteriyor.

Yeni sürümde kaydırılabilir ekran görüntüsü kullanıcıların hayatına girebilir. Bir diğer tahmin ise yeni sürümün Android 11, Android 11 R ve Android R olarak isimlendirilecek olması.

Yeni işletim sistemiyle yeni navigasyon çubuğu ve yeni araçlar çubuğu gelecek. Yeni araçlar çubuğu mini bir tasarıma sahip olacak. Ayrıca, animasyonlu duvar kağıdı da eklenecekler arasında.

Yeni işletim sisteminde daha yumuşak geçiş animasyonları kullanılacak. Hızlı ayarlar menüsünün yeniden düzenlendiği işletim sisteminde duvar kağıdı ve kilit ekranı da daha canlı bir hale getirilecek.

Yeni işletim sistemiyle ilgili son beklenti ise karanlık modun gelmesi.

Aşağıdaki video yeni işletim sisteminin bazı detaylarını gözler önüne seriyor.

android işletim sistemiAndroid Qandroid ryeni işletim sistemi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle