Popüler mobil oyunlar

Cep telefonlarının ve tabletlerin performansları arttıkça, iletişim cihazından çok multimedia araçları olma yolunda ilerliyorlar. Her üreticinin kullandığı farklı GPU ve CPU’lar sayesinde piyasadaki rekabet had safhaya gelmiş durumda. Tabi işin içinde bir de işletim sistemleri dâhil oluyor. Son zamanlarda mobil platformun gücü o kadar arttı ki zamanında evimize aldığımız PS2 konsolunun gücüne geldiler. Hatta daha güçlüler ve daha iyi grafiklere sahip oyunlar çıkabiliyor. Biz de kaliteli ve keyifli zaman geçirebileceğiniz, son aylarda çıkan en popüler 5 oyunu sıraladık.

Pokemon GO

Çıkışı ile birlikte son günlere damgasını vuran Pokemon Go, ülkemizde ve daha bir çok ülkede çıkış yapmamasına rağmen çeşitli yollardan indirilip oynanabiliyor. Pokemon ararken bir nevi spor da yapmış oluyorsunuz. Artık hergün şu kadar kilometre yürüdüm, şu kadar kilo verdim gibi cümleleri duymak isten bile değil. Bunların haricinde haberlere de çıktığı gibi Pokemon ararken bulunan cesetler de farklı bir konu. Oyunda Pokemon yakalayıp Valor, Insticnt ve Mystic adlı üç takımdan birine katılıp, yakaladığımız Pokemonlarımızla diğer eğitmenlere savaş açabiliyoruz. Pokemonla birlikte büyüyen bir nesil için daha güzel ne olabilirdi ki?

Suicide Squad: Gerçek Kötüler

DC evrenindeki kötü karakterleri barındıran Suicide Squad filminin oyunu olan Suicide Squad Gerçek: Kötüler, DC evrenini seven kişiler için fazlasıyla heyecan verici bir yapım. Gelişmiş grafiklerine rağmen boyut olarak da telefonunuzda fazla yer kaplamıyor olması büyük bir avantaj. 126 MB’lık bir oyun olan SC: GK, beklentileri rahatlıkla karşılayabiliyor. Başlangıçta sunulan 3 adet karakterden birini seçebiliyorsunuz. Bunlar Harley Quinn, DeadShot ve El Diablo. Yapımda grafik ayarları da mevcut. Yani telefonunuzun gücüne göre ayar seçip, daha iyi performans mı yoksa daha iyi grafik mi istediğinize karar verebiliyorsunuz.

Alto’s Adventure

Alto, dağ evinde yaşayan sıradan bir çiftçidir. Karlı dağlarda lamalarını otlatıp hayatını kazanıyor. Fakat günün birinde lamalar atlayıp zıplayıp kaçmaya başladıklarından sonra işler değişiyor ve Alto’nun hayatındaki sessizlik de bozuluyor. Dağlarda karların üzerinde kayarak ve havada çeşitli taklalar atarak görevler yapıyoruz. Görevleri yaptıkça seviye atlıyoruz. Endless Run yani sonsuz koşu türünde bir oyun. Ne kadar oynarsanız oynayın devam edecek. Yapımın en sevdiğim kısmı ise grafikleri ve atmosferi oldu. Şirin mi şirin bir atmosferi olan yapımın Android sürümünün ücretsiz olmasına rağmen IOS sürümü 10,49 TL olarak göze çarpıyor. Şahsi fikrime göre harcayacağınız paraya değecek bir oyun.

Mental Hospital

Mental Hospital Agaming+ adlı stüdyo tarafından geliştirilen bir korku oyunu. Amacımız bulunduğumuz evden kaçmak, fakat evin içinde türlü türlü bulmacalar var. Bu bulmacaları teker teker çözmeniz gerekiyor. Harita bakımından Hideo Kojima’nın yarım kalmış projesi olan P.T.’ye aşırı derecede benziyor. El kamerası ve diğer mekanikleri bakımından P.T. ve Outlast’ın karışımı gibi olmuş. Outlast’a benziyor demişken açıklayayım, oyunun başında bulduğunuz el kamerası sayesinde karanlık yerlerde gece görüşünden yararlanıp önünüzü görmenize yarıyor. Grafik olarak da beni fazlasıyla tatmin etmeyi başardı. Mental Hospital sadece bulmacadan ibaret değil elbette, gerilimi arttıran canavarlar da mevcut. Android için şuan 1,67 TL olmakla birlikte, IOS için 7,99 TL’lik etikete sahip.

NBA Live Mobile

Son dönemlerde PC ve konsol üzerindeki varlığını NBA 2K serisine kaybetmiş olsa da, mobil tarafta hala liderlik koltuğuna sahip olduğunu görüyoruz. Mobil için geliştirilmiş en kaliteli ve kapsamlı basketbol oyunu desek daha doğru olur. PS2’ye çıkan basketbol oyunlarındaki grafiklerden daha iyi grafikleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İsterseniz çoklu oyuncu modunda, isterseniz de telefona karşı oynayabilirsiniz. Maçlarınızı kazandığınız takdir de gelen altınlar yardımıyla yeni kartlar açıp takımızı geliştirebilirsiniz. Oyunun kontrollerini de kendinize göre değiştirip en rahat ettiğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Android ve IOS için ücretsiz olan oyunun Windows Phone sürümü bulunmamakta.

Alto’s Adventuremanşetmental hospitalNBA Live MobilepokemonSuicide Squad: Gerçek Kötüler
Yorumlar (0)
Yorum Ekle