PlayStation 5’in işlemci hızı ortaya çıktı

Sony PlayStation 5 işlemcisi kaç GHz hızında çalışacak? İşte yanıtı…

2020 yılı içerisinde piyasaya sürülecek olan PlayStation 5 özellikleri belli olmaya devam ediyor. Oyun konsolu hakkında yapılan son paylaşımda cihazın işlemci saat hızı ortaya çıktı. Yapılan paylaşıma göre PlayStation 5 işlemcisi 3.2 GHz saat hızında çalışacak.

Geçtiğimiz haftalar boyunca konsol ile yapılan paylaşımlarda ve EGX 2019 etkinliğinde cihazın çipinin kod isimleri ortaya çıkmıştı. Gonzalo, Prospero ve Oberon kod isimlerinin doğru olduğu Digital Foundry ekibi tarafından belirlenmişti.

Son yapılan paylaşımlarda konsola güç verecek Gonzalo APU’sunun test skorları ortaya çıktı. Buna göre PlayStation 5’in grafik birimi NVIDIA GTX 1080’den daha iyi perfonmans gösterecek.

PlayStation 5 işlemci özellikleri

Süreç boyunca yapılan tüm bu paylaşımların ardından PS5 işlemci özellikleri belli olmaya başladı. Buna göre PS5’te 8 çekirdekli ve 16 izlekli 3.2 GHz hızında çalışan bir CPU yer alacak. Bu sayede üst seviye grafik teknolojileri zorlanmadan PS5 konsolu ile son kullanıcıya sunulabilecek. Modelin tasarımı başta olmak üzere diğer özellikleri noktasında birçok bilinmeyen yer alsa da CPU ve GPU alanındaki yeterliliği oyun severleri oldukça sevindireceğe benziyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta aygıtın geliştirici kitine ait görseller yayınlanmış ve yapılan açıklamada cihazın sızan görüntülerdekinin aynısı olduğu belirtilmişti.

PlayStation 5 özellikleriPS5
Yorumlar (0)
Yorum Ekle