PlayStation 5’in DualSense’i ilk kez canlı görüntülendi

PlayStation 5’in gelişi heyecanla beklenirken, konsola dair birçok sızıntı da teknoloji basınında sık sık yer buluyor. Son olarak, PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense resmi görüntülerinin ardından ilk kez canlı canlı görüntülendi. Sızdırılan fotoğrafta bir detay dikkat çekiyor.

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense ortaya çıktı

Tasarım olarak önceki nesillerden tamamen ayrılan DualSense, farklı renkleri ve ergonomik yapısıyla dikkat çekiyor. Sızdırılan görselde dikkat çeken en önemli detay ise kontrolcünün boyutu. Elde tutulurken gördüğümüz kontrolcü oldukça büyük diyebiliriz.

Beyaz rengin hakim olduğu DualSense’te tetik tuşları ve jostick kısımları ise siyah olarak geliyor. Ayrıca kontrolcünün dokunmatik yüzeyi de beyaz renkte. Bu iki renkli tasarıma bir de mavi renkteki ışık çubuğu eşlik ediyor. Bu da dokunmatik yüzeyin sağında ve solunda konumlanıyor.

DualSense ile birlikte titreşim seviyeleri de artık daha fazla olacak. Bu da oyundaki sahnelere göre değişiklik gösterecek. Ek olarak, L2 ve R2 tuşlarının açısında değişiklik yapıldığını da belirtelim. Bu tuşlar artık baskıya göre yanıt verecek.

PlayStation 5 de 12 Haziran günü düzenlenen dijital bir lansmanda ilk kez karşımıza çıkmıştı. Ancak, oyun odaklı gerçekleştirilen bu etkinlikte konsolun detaylı özellikleri ve çıkış tarihi paylaşılmadı.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle