PlayStation 4, güncelliğini korumaya devam ediyor

Sony yeni nesil konsolu PlayStation 5’i satışa sunalı neredeyse 2 sene oldu. Buna rağmen PlayStation 4 hala güncelliğini korumayı sürdürüyor.

Şu sıralar tüm dünyada teknolojiden otomobile pek çok sektörü etkileyen bir çip krizi söz konusu. Bu kriz çözülemediği için pek çok ürün daha stoklara girmeden tükeniyor. Nitekim bu ürünler arasında Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 de bulunuyor.

Neyse ki Sony, 2013’te satışa sunduğu PlayStation 4’e olan desteğini henüz kesmiş değil. Bu da PlayStation 4’e olan talebin hala yüksek olmasına zemin hazırlıyor.

Malum, PlayStation 4 satışa çıkalı 9 sene geçti. Dolayısıyla teknolojisi hayli eskilerde kalmış durumda. Fakat buna rağmen, Sony’nin oyun desteği sayesinde PS4’e olan talep hiç azalmadı.

PS5 oyunları PS4’e de geliyor

Sony geçtiğimiz nesillerde, yeni konsolları için duyurduğu oyunları, eski konsollarına getirmiyordu. Fakat PS5’in duyurusunda karşımıza çıkan yeni nesil oyunlar, PS4 için de yayınlandı.

Hali hazırda yıl içerisinde çıkması beklenen bazı özel PS5 oyunları da aynı şekilde PS4 tarafında da karşımıza çıkacak. Bu oyunlardan en çok merak edileni ise God of War Ragnarok.

PS4’te oynadığımız en sağlam yapımlardan biri olan God of War’ın devamı şeklinde karşımıza çıkacak olan Ragnarok, PS5’te olduğu gibi selefi PS4’te de oynanabilir olacak.

Bunun haricinde 3. parti yapımcılarının geliştirdiği oyunlar da PS4 platformunda boy göstermeye devam edecekler.

Güncelliğini koruyan bir konsol; PS4

Bu açıdan baktığımız zaman PlayStation 4’ün aradan geçen zamana rağmen güncelliğini koruduğunu söyleyebiliriz. Sony’nin oyun yayınlama politikasını göz önüne aldığımızda PS4’ün 2 sene daha güncelliğini koruyacağını söyleyebiliriz.

Eğer yaz tatili için yeni bir konsol almayı düşünüyorsanız, PS4’ü de seçenek yelpazenize ekleyebilirsiniz. Çünkü Sony, henüz PS4’ün fişini çekmiş değil. Bu açıdan bakıldığında PS4’ün güncel oyunları sayesinde, satış rakamlarını daha da arttırması muhtemel görünüyor.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Eğer 4K bir televizyona sahipseniz PlayStation 4 Pro’yu tercih ederek, oyunları 4K çözünürlükte deneyimleyebilirsiniz. Eğer televizyonunuz HD çözünürlüğü destekliyorsa, o zaman normal bir PS4 modeli de işinizi görecektir. Bu noktada tercih tamamen size ve beklentilerine kalmış durumda.

playstation 4PS4PS5sony
Yorumlar (0)
Yorum Ekle