Pinterest 150 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştı

Görsel ağırlıklı sosyal ağ Pinterest tarafından yapılan açıklamaya göre platform aylık 150 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Aylık aktif kullanıcı tanımı, söz konusu platformun kullanıcıları tarafından ayda en az bir kez ziyaret edilmesi anlamına geliyor.

Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 75 milyon olan aylık aktif kullanıcı sayısında 2 kat varan artış yaşandığı görülüyor. Büyük bir hızla geliştiği anlaşılan Pinterest için sonraki hedef 200 milyon.

Öte yandan Pinterest kullanıcılarının yüzde 75’inin ABD dışından olduğu da şirketin kurucularından Ben Silberman tarafından belirtildi. Erkek kullanıcı oranının yüzde 40 olduğu da işaret edilen noktalar arasında yer aldı. Silberman ayrıca Pinterest’in toplumsal yönü güçlü bir servis olduğunu, bilgi ve fikir edinmek için gelinen bir ağ olduğunu, arkadaşların neler yaptığını görmek için kullanılmadığını ifade etti.

Pinterest, her türlü görselin paylaşıldığı ve pano sistemiyle çalışan bir sosyal platform. İlk kez Aralık 2009’da Ben Silbermann, Evan Sharp ve Paul Sciarra tarafından kavramsallaştırıldı. 2010 yılında sosyal medya platformları arasına dahil oldu. 2011’de popülerleşen sosyal medya ağında kullanıcıların çoğunluğunu kadınlar oluşturmaya devam etse de erkek oranına dair son veriler aradaki makasın daraldığını ortaya koyuyor.

Ben Silbermannpinterestpinterest aylık aktif kullanıcısosyal ağsosyal medya
Yorumlar (0)
Yorum Ekle