Philips’ten HDR ve OLED teknolojilerine bir arada sunan TV’ler

Hollanda merkezli teknoloji şirketi Philips, Almanya’da iki yeni OLED + HDR içerik özellikli TV modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni Philips 901F OLED ve 7601 modellerinde kullanılan HDR teknolojisi özetle; kontrasttaki ilerlemeler, daha gerçekçi ve canlı renk gamı sayesinde daha parlak sahneler, daha derin siyah tonlar ve daha detaylı görüntüler sağlıyor.

OLED ise yeni modellerin öne çıkan bir diğer önemli detayı. özellikle siyah tonlar, kontrast, renk ve hareketli görüntülerde, en güçlü kenardan-aydınlatmalı LED/LCD televizyonlara kıyasla daha üstün performans vaat eden OLED, ışık saçan ve gerektiğinde tamamen karartılabilen pikselleri sayesinde arka fondaki ışığın devamlı aktif olması sorununu da ortadan kaldırıyor. OLED ayrıca ister spor ister aksiyon filmleri izliyor olun, görüntülerin her an keskin ve net kalmasını sağlıyor.

Diğer yandan, OLED teknolojisi Philips’in Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi ile ortak çalışarak kaliteyi çok daha üst seviyelere taşıyor ve 3800 PPI gibi yüksek bir görüntü performansı sunuyor. Perfect Pixel Ultra HD İşlemcisi, içerdiği Perfect Natural Motion system sayesinde 4 milyar adet pikselin keskinlik ve parlaklığını her an kontrol edip ayarlayarak, ince hatları ve derin detayları gözler önüne seriyor.

Diğer yandan 55 inch 901F modeli, OLED ile Ambilight teknolojilerini birleştiren ilk televizyon olma özelliğine de sahip.

Son bir detay olarak 2016 model 6400 ve üstü serilerin de kablosuz bir güncelleme ile HDR içerik özelliklerine merhaba diyebileceği açıklandı.

amblightoledPerfect Pixel Ultra HDPhilipsPhilips 7601Philips 901F OLED
Yorumlar (0)
Yorum Ekle