Oyun konsolları erkek egemenliğinden çıkıyor

Bir araştırmanın sonuçları, kadınların en çok tercih ettiği 11 konsol oyununu ortaya çıkardı. Verilere göre, kadınlar en çok Mortal Combat X oynuyor. Değişen teknoloji dünyasında oyun konsolları sadece erkeklere hitap eden bir araç olmaktan çıkıyor ve artık kadınlar da erkekler kadar oyun konsollarında oyun oynuyor, aynı zamanda tercihleriyle sektöre ışık tutuyorlar. Yapılan açıklamada, kadınların en çok Mortal Combat X oyununu tercih ve merak ettikleri, aynı zamanda bu oyunların kadınlar arasında son günlerde çok popüler olduğu belirtiliyor.

Bir araştırmanın verileri doğrultusunda kadınların en çok tercih ettiği ilk 11 konsol oyunu listesinde ilk sırada Mortal Combat X geliyor. GTA V, Little Big Planet 3, Need for Speed Rivals ve The Last of Us oyunlarıyla devam eden listenin, erkeklerin sıklıkla oynadıkları oyunlarla benzerlik göstermesi, kadınların da oyun dünyasına en az erkekler kadar hâkim olduklarının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

1 – Mortal Kombat X

2 – GTA V

3 – Little Big Planet 3

4 – Need for Speed Rivals

5 – The Last of Us

6 – Tomb Raider Definitive Edition

7 – Dying Light

8 – Assassin’s Creed Unity

9 – Dragon Age Inquisition

10 – The Evil Within

11 – Diablo 3 Ultimate Evil Edition

assassin's creed unityDragon Age: InquisitionDying Lightgta vLittle Big Planet 3Mortal Kombat XNeed for Speed RivalsoyunThe Last of UsTomb Raider Definitive Edition
Yorumlar (0)
Yorum Ekle