Oppo A5 (2020) : Büyük ekran, toplamda 5 kamera!

Oppo’nun orta seviyede konumlandırabileceğimiz yeni akıllı telefonu Oppo A5 (2020) , büyük ekranı, devasa pili ve toplamda 5 kameradan oluşan sistemiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Oppo A5 (2020), 9.1mm kalınlıkta ve 195 gram ağırlıkta olan bir telefon. Yani pek hafif ve pek de ince olduğunu söylemek güç. Tasarım hatlarına baktığımızda ise son dönemde pek çok üreticinin tercih ettiği kıvrımlı ve parlak detayların olduğunu hemen görüyoruz. Yanlardan yumuşatılmış ince bir çerçevesi bulunan ürün, tek elde kullanıma oldukça uygun. Yine de bu ürünü  iki elde kullanılması daha makul olduğunu düşünüyoruz.

Tasarım

Telefonun arka tarafında, toplamda 4 kameradan oluşan Lens sistemi ve parmak izi okuyucu dikkat çekiyor. Ön tarafta herhangi bir tuş yok ve yüzde 89’luk bir ekran çerçeve oranı ile göz dolduruyor.  Selfie kamerası ise ekranın üst ortasında, yani damla çentik içine konumlandırılmış durumda.

Oppo, bu telefonunda yeni nesil type-C bağlantı teknolojisini kullanmış ve bunun yanında 3.5mm kulaklık girişi de yer alıyor. Bu esasında çok önemli bir özellik. Çünkü bu sayede anda müzik dinlerken aynı anda da telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Üründe beğendiğimiz bir özellik ise , Dolby Atmos destekli stereo hoparlörlere sahip olması.

Ekran

6.5 inç IPS LCD ekran kullanan bu telefon, genellikle iyi bir görüntüleme performansına sahip. Özellikle de iç mekan kullanımlarında bu kalite kendisini hemen belli ediyor. Güneşli ortamlarda ise ortalamanın biraz üstünde.  Giriş seviyesi bir ürün için fazlasıyla yeterli.  Beğendiğimiz bir özellik ise ekranın dokunuşlara verdiği tepkiler gayet güzel. Bununla birlikte düşük ışık koşullarında göz konforu modunu aktifleştirerek zararlı mavi ışınları engelleyebiliyorsunuz.

Performans

Qualcomm’un Snapdragon 665 işlemcisi, 3 GByte bellek ve 64 GByte  dahili depolama ile gelen Oppo A5 2020, boost modu sayesinde oyunlarda akıcı bir performans elde etmenizi sağlıyor.

PUBG Mobile gibi oyunları bu telefonda, büyük ekranda rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Android 9 işletim sistemi ve akıcı bir arayüz sunan telefonun kullanımı da gayet kolay.

Kamera

Oppo A5 (2020) telefonun arkasında 12+8+2+2MP olmak üzere dörtlü kamera sistemi yer alıyor. İster normal fotoğraf çekin, ister kalabalık anlarınız için 119 derece geniş açılı kameraya başvurun, isterseniz de arka plan detaylarını flu yaparak portreler çekin. Oppo a5 2020 hepsinin üstesinden rahatlıkla gelebiliyor. Video tarafında da elektronik stabilizasyon sunan telefon, 4K video çekmeye de imkân sunuyor.

Ön tarafa baktığımızda da selfie’ler ve görüntülü görüşmeler için yeterli performansı sunan 8MP’lik bir  kamera görüyoruz.

Sonuç

Telefon, çıkarılamaz 5000mAh pile sahip. Bu pil, tek şarj ile telefonu iki gün boyunca kullanabilmenize imkân sunuyor. Ek olarak, telefonda ters şarj özelliği de var. Yani kablo aracılığıyla başka bir cihazı da şarj edebiliyorsunuz.

Toparlamak gerekirse, giriş orta seviyede konumlandırabileceğimiz Oppo A5 (2020) , büyük ekranı, büyük pili ve kameralarıyla dikkat çekiyor.

Oppo ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

manşetoppoOppo A5Oppo A5 2020Oppo A5 incelemeOppo A5 özellikler
Yorumlar (0)
Yorum Ekle